Laika ziņas
Šodien
Migla
Valsts kontrole plašā ziņojumā norāda uz cilvēkresursu problēmām veselības sistēmā

Satraukti par ārstu pieejamību

Ārstu speciālistu īpatsvars Rīgā un Pierīgā pieaug, bet to trūkums reģionos ir vērojams visās specialitātēs. Nozarē trūkst vairāk nekā trīsarpus tūkstošu māsu un gandrīz 300 vecmāšu. Tikai 65% jauno speciālistu, kuri ieguvuši kvalifikāciju, pēc diploma saņemšanas paliek Latvijas darba tirgū, un tikai 52% māsu un 54% vecmāšu pēc studiju beigšanas sāk darba gaitas Latvijā. Tie ir satraucoši fakti, kam revīzijas ziņojumā uzmanību pievērsusi Valsts kontrole (VK). Veselības ministrija (VM) skaidro, ka daļa problēmu jau tiek risināta, bet no nozares profesionāļu asociācijām pašlaik ir tikai pirmās atsauksmes, jo rūpīgi iepazīties ar tekstu vēl nav bijis laika.

Top komentāri

Par maz satraukušies!
P
Veselības ministrijas ierēdņu skaitu ievērojami jāsamazina un pasakainās gada prēmijas un daudzās piemaksas pēc koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām,kas pieckārt pārsniedz ierēdņu pamatalgu,ir jānovirza īstajiem darba darītājiem-ārstiem un medmāsām!
rrr
r
Ai, nu kādus vēl ārstus. Ārstē tik un dzīvo līdz 100 gadiem, pensijas jāmaksā.... Koncertzāli vajag. Pašā Daugavā. Lai paklausās kvalitatīvu rekviēmu Likteņupes vidū un uz kapiņiem.
Zivs pūst no galvas
Z
Šī ūdensgalva-Veselības ministrija ir atkal jāsamazina līdz Ulmaņlaiku Veselības departamentam ar 17 darbiniekiem,Labklājības ministrijas sastāvā,kad nebija ne rindu,ne kvotu,ne kukuļu ārstiem un ārsts bija pieejams ikkatrā pagastā! Latvijai jāseko apkārtējo valstu-Igaunijas,Krievijas,Somijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Īrijas,Nīderlandes,Vācijas,Ungārijas,Horvātijas,Grieķijas un Gruzijas piemēram!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gribas, lai šeit ir silti visās nozīmēs

Maija sākumā, ievērojot ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, Daugavpils ielas vēl bija tukšas, cilvēku maz. Daudzi veikali slēgti, arī Innas Zinkevičas pirms gada atvērtais vīriešu apģērbu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas