Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Šmits: Valsts pārvaldē neviens ne par ko neatbild

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
VITA
V
"Arhīvā" pastrādāt gan nevar laist, jo tur par katru uzrakstīto vārdu ir jānes atbildība un viņus uz arhīvu sistēmu ar mietu neaizdzīsi- par tādu algu nestrādās
Uni
U
Par kādu atbildību īsti iet runa? Viss taču normatīvos rakstīts, par ko katram jāatbild? Starp citu, ja žurnālists uzraksta kaut kādu apšaubāmu tekstu, apšaubāmā latviešu valodā, visi "piever acis", bet, ja ierēdnis, tad - oi, kāds neizglītots, kaut alga pirmajam parasti ir krietni lielāka.
to e1
t
"Protams, normatīvos aktos ir rakstīts, ka sastādītājs ar savu galvu atbild par "vīzām", taču citos normatīvos aktos ir ieraksts, ka sastādītājam ir jādabū 10 vai 20 vīzas." Gribētu zināt, kuri tad normatīvie akti to nosaka. Un kādas vēl divas nedēļas dokumenta vizēšanai. Dokumentu, ja nav iebildumu, parasti vizē dienas laikā.
  • 0
  • 0
ko nu mildi!
k
normatīvie akti blēžiem jau ir kaķiem zem ļipas---naivums vai kas cits:):):):)
  • 0
  • 0
e1
e
Protams, normatīvos aktos ir rakstīts, ka sastādītājs ar savu galvu atbild par "vīzām", taču citos normatīvos aktos ir ieraksts, ka sastādītājam ir jādabū 10 vai 20 vīzas. Dabīgi, ierēdnis tās cenšas dabūt, taču ne vienmēr "objektīvu iemeslu" dēļ tas notiek ātri un ierēdnis juridiski nav atbildīgs par sekām. Jāsaprot, ka "vīzēšanu" likumdevējs nav noregulējis, tai nav noteiks termiņš, tas tiek regulēts vai nu ar 2 nedēļām, vai veselo saprātu, kura daudziem pietrūkst.
  • 0
  • 0
alberts
a
Tas ir ļoti "dabiski" - 10-tiem vīzas un viens paraksta - vainīgi - VISI un neviens.Kalvītis ,kurss solīja 7 TREKNUS gadus momenta pazuda no "skatuves" ,kad sabruka ekonomika,toties tagad vinnē zolītē.Ar labi ,vai ne?
Koļa
K
Žetons, Smit!
leitnant
l
Šmit, jau Veismane paziņoja, ka mums ir labākā valsts pārvalde Eiropā. Nebāzies te ar savām tukšajām ambīcijām.
letiņš
l
P E R F E K T I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
annele
a
Par valsts pārvaldi varu piekrist, bet vai komercstruktūrās ir citādāk. Kādu atbildību ir uzņēmušās komercbankas, kuras gadiem ilgi iedzīvotājiem uzbāzās ar saviem izdevīgajiem kredītiem? Kurš Parex bankas darbonis ir uzņēmies atbildību, kurš banku uzraudzītājs ir uzņēmies atbildību? Neviens. Tā ka - nespļauj, vecīt, akā, no kuras pašam nāksies dzert. Jāmainās ir visai sabiedrībai, ne tikai valsts pārvaldei. Kas tad ir naskākie kukuļdevēji? Privātuzņēmēji. Un nevajag aizbildināties, ka tur neko nevar darīt, jo - daži tomēr mēģina un dažiem tas arī izdodas.
hm
h
Nevajag vienā katlā samest naglas un kāpostus. Privātais sektors dara, ko liek privātais saimnieks, un to netieši var iespaidot tirgus. Valsts sektorā saimnieks ir valsts, proti, mēs ar mūsu izvirzīto deputātu vai sabiedrisko organizāciju starpniecību .
  • 0
  • 0
Koļa
K
Ko Tu murgo - privātajos uzņēmumos īpašnieki sakārto atbildības, lai viss notiek un, ja nesakārto, tas ir redzams uzņēmuma rezultātos. Valstī neviens tā saimnieciski nesakārto visu šito. Piekrītu par 200%, ka ir jābūt konkrētam uzdevumam, atbildībai, jāzin kopējais mērķis. Elementāri. Jāizdzen ar mietu apziņa, ka nāku uz darbu un pats izdomāju par ko atbildu un ko darīšu. Tad tas nenotiek kopējā mēŗķa labā.
  • 0
  • 1
piekrītu
p
pilnīgi piekrītu!Nupat jau absurdos galējos tā sistēma. Vienīgais- uz ko ierēdnis spēj momentā atbildēt- ir iestādes darba laiks.Tikko mazākā problēma, atbildību par iespējamo risinājumu neviens negrib uzņemties. izskatās , ka visi tā baidās par savām darba vietām un priekšniecības, ka- tālāk no grēka. Kā zombiji bez cilvēciskuma. Kā roboti.Viņi diez mājās un intīmajā dzīvē arī visu pēc MK noteikumiem dara? Piemērs. uzrodas kādi tur semināra rīkotāji par izmaiņām likumdošanā, sasola, ka būs attiecīgu iestāžu pārstāvji, kuri izsmeļoši atbildēs uz jautājumiem.Dažreiz uzķeros saldajiem solītājiem.Nav lēts prieks- semināra izmaksas, transports uz Rīgu(šurp- turp 450 Km),zaudēta darba diena. Pēdējā laikā nevienā seminārā neviens nespēj atbildēt uz reāliem jautājumiem. Spēj sausi nolasīt likuma vai MK noteikumu pantus(kā pirmklasniekiem) un-tikko kā auditorija sāk modelēt realitātes situācijas un lūgt komentēt, kā šos likumu jauninājumus iekļaut dzīvē- tā iestājas pilnīgs klusums vai atkal sāk monotoni lasīt savus pantus.Pēc zaudētā laika un līdzekļiem parasti aidomājos- lūk- šāds ierēdnis- darba laikā,kuru apmaksājam nodokļu maksātāji, piepelnās privātu firmu semināru rīkošanā un- jēgas- nekādas.
Marks
M
Visi ir tikai cilvēki, neviens nav absolūtās patiesības nesējs. Ja "modelētās realitātes situācija" nav aprakstīta likumā kā 2x2, iebrienam interpretācijas lauciņā, kur ir tikai viedokļi, bet gala lēmums var būt tikai kādai tiesas instancei, kad tas vairs nav pārsūdzams.
  • 0
  • 0
sniper's eye
s
Semināri = laba lieta tiem ierēdņiem, kam oficiālā alga maza: semināru diezgan daudz, konkurence starp rīkotājiem ļauj izvēlēties to rīkotāju, kurš biezāku cash aploksni iedos. Tikmēr ministrijās tiem profesionāļiem, kuru darbavides nav likumiski sakārtotas, saka vienkārši: jums vajag likumu? uzrakstiet paši! Mums visi, kas varēja rakstīt, aizgāja, kad algas apgrieza. Vismaz ekonomikas un labklājības ministrijās tā ir norma.
  • 1
  • 0
100 punkti
1
Un tā lielākā atbildīgā amatpersona tagad rektore augstskolā mācīs kā šādi strādāt! 1) Ja banku intereses nelobētu (valsts slinkie ierēdņi ir paņēmuši kredītus, kurus var tikai ar savām lielajām algām valsts darbā atmaksāt) tad varētu uz pusi vēl samazināt ierēdņu skaitu. 2) Izpildvarai beidzot jāsāk nodarboties ar likumu izpildi, nevis ar likumu projektu rakstīšanu deputātu (viņiem tak ir apmaksāti palīgi) vietā.
Balsojiet!
B
Tā ir tā " pareizā pārvaldība" kuru sludina JL un PS. Balsojiet par Vienitību! Un būs vēj jautrāk
rosa
r
32 vizas ir nedaudz parspileti, tomēr ari bankas un citas lielas starptautiskas organizacijas dokumentācija tiek skanota starp dienestiem un uz tiem ari ir pietiekoss parakstu jeb vizu skaits. lets populisms.
e1
e
Nav viss lēts populisms. Un tas, ka citūr arī notiek kas līdzīgs nav iemesls, ka mums jāseko bagātajiem, kas var atļauties izniekot savu naudu. Pir tam runa nav par saskaņošanu vienas iestādes robežās, tam jātiek realizētam un daudzviet tas tiek normāli realizēts ieviešot tā saukto vienas pieturas principu. Runa ir par ārējos normatīvos aktos, kā saka , katram gadījumam noteikto saskaņošanu dažādās iestādēs un institūcijās.
  • 0
  • 0
A
A
Ir pilnīgi acīmredzami, ka Didzim Šmitam nav izpratnes(vai izliekas, ka nav) par to kā tiek organizēts valsts pārvaldes darbs. Protams, ministri var nezināt, cik garu asti drīkst atstāt kaķim, vai cik % taukskābju drīkst būt vafelēs. Ar šiem jautājumiem nodarbojas speciālistu darba grupas, kuru priekšlikumi tiek saskaņoti ar ministrijām un iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām, tad iet cauri valsts sekretāru sapulcei, un tad, uz galīgo apstiprināšanu - uz MK. Tā protams ir aptuvena shēma.
e1
e
Zinu precīzi kārtību, kā tiek pieņemti pārvaldes lēmumi visos līmeņos, un tieši tādēļ uzskatu, ka tā prasa neadekvātus resursus. Šo kārtību var būtiski racionalizēt, nosakot augstākas kvalifikācijas un atbildības prasības visu rangu vadītājiem, sākot no augstākajiem, un veicot nelielas ātras izmaiņas likumos un MN noteikumos. Bez "tautas apspriešanas" un diskusijāmām 5 gadu garumā.
  • 2
  • 0
Shēma
S
šī aptuvenā shēma nodrošina tikai aptuvenu rezultātu. Spriežot pēc jomas, kuru pārzinu, tad MK apstiprina nolikumus, pilnus ar neskaidriem formulējumiem vai pat pretrunām. Bez tam, pārējo ministriju saskaņojošie darbinieki visbiežāk ir juristi, kas raugās, lai nerastos klajas pretunas ar viņu ministrijas prasībām, taču problēmas būtībā nespēj iedziļināties specifisku zināšanu trūkuma dēļ.
  • 2
  • 0
zj
z
Perfekts problēmas uzstādījums. Kad Latvijā tiks iedibināta sistēma, cilvēki visos līmeņos būs atbilgi par savas rīcības sekām, tad varbūt kaut kas mainīsies. Pagaidām atbildība iestājas tikai apmēram - par piena pārdošanas derīguma termiņa neievērošanu. Un laika vairs nav nemaz. Jo Krievija jau CT apspriež, kurus parādus labāk pirkt - Grieķijas vai Spānijas... Varbūt, ka mūsējie jau ir no kādas lielvasts nogarantēti?....
ierednis
i
šmita kungam taisnība šii sistema butu ar steigu jarevidē, bet problema liela mērā ir tajā, ka liela daļa vadošo amatpersonu (ieredņu) ir politiski ielikteņi, un neskatoties ne uz kadām sastradātām cūcībām nav tada reāla spēka ārpus politiskās virtuves, kas varetu šadas amatpersonas atbrīvot, jo pārvaldē dominē pricips "vārna vārnai acī neknābs"
jā!
j
tā ir patiesība un vēl kāda un tieši ir nācies saskarties ar šādu rīcību ---vārna vārnai acī neknābj,vē jo vairāk amatpersonas,deputāti ---kuri zina par bezdarbību savu ,citu amatpersonu----NOKLUSĒ NOZIEDZĪGOS NODARĪJUMUS,NU UZ VĒLĒŠANĀM --JA ŠĀDI KANDIDĒS -TAD NEKAS NEMAINĪSIES---IR JĀREVIDĒ VISA LATVIJA!!!!
  • 3
  • 0
...
.
Valsts pārvaldes iekārtas likumā skaidri ierakstīts, ka par iestādes darbu atbild iestādes vadītājs. Loģiski, ka pirms dokumenta parakstīšanas to atbilstoši kompetencei izskata viņa padotie, tāpēc jau viņi arī tiek pieņemti darbā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas