Antonovs un Baranausks ir nodevuši pases Londonas pašvaldībā un apgalvo, ka negrasās nekur bēgt no Lielbritānijas, ziņoja Respublika.
Bijušais Snoras valdes priekšsēdētājs un otrs lielākais akcionārs Baranausks laikrakstam apgalvoja, ka baidās atgriezties Lietuvā, un pieļāva iespēju, ka viņš varētu lūgt politisko patvērumu Lielbritānijā.
"Es pieņemu, ka man tiešām par to nopietni jāpadomā," intervijā Respublika sacīja Baranausks, atbildot uz jautājumu par iespējamu politisko patvērumu Lielbritānijā.
Jau vēstīts, ka Lietuvas ģenerālprokurors Darjus Valis trešdien parakstījis Eiropas Savienības (ES) orderi Snoras bijušo lielāko akcionāru Antonova un Baranauska aizturēšanai. Ģenerālprokuratūras paziņojumā teikts, ka Antonovam un Baranauskam izvirzītas apsūdzības par īpašuma piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu, bet Baranauskam - arī par grāmatvedības datu sagrozīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
Savukārt Latvijas Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis otrdien paziņoja, ka Antonovs, kurš bija Latvijas Krājbankas padomes priekšsēdētājs, ir atzīts par aizdomās turamo personu un tiek lemts par viņa izsludināšanu meklēšanā. Aizturēti arī Latvijas Krājbankas bijušie valdes locekļi, bet bijušajam valdes priekšsēdētājam Ivaram Priedītim piemērots apcietinājums.
Lietuvas valdība 16.novembrī nacionalizēja 100% bankas Snoras akciju, kuru kontrolpakete - 68,1% akciju - piederēja Antonovam, bet 25,31% - Baranauskam. Lietuvas centrālā banka saņēmusi informāciju no ārvalstīm, ka Snoras aktīvos trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā.
Savukārt Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 21.novembrī nolēma apturēt Snoras meitasbankas Latvijas Krājbankas visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā.
Snoras pieder nedaudz vairāk kā 60% Latvijas Krājbankas akciju. Pēc aktīvu apmēra Latvijas Krājbanka septembra beigās bija devītā lielākā no 31 Latvijas bankas.