Kā Dienai skaidroja E.Sprūdža pārraudzītajā ministrijā, šajā plānošanas periodā vēl ir neapgūts Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums, un to var mērķtiecīgi ieguldīt Latgales sociāli ekonomiskās situācijas stabilizēšanai. Nākamās nedēļas laikā VARAM, Zemkopības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji saskaņos kopīgi īstenojamās aktivitātes. Līdz tam tiks precizēts gan pieejamais finansējums (orientējoši - vairāki desmiti miljoni latu), gan konkrēti pasākumi, kas dos tūlītēju ietekmi.
"Īstermiņa risinājumi ar zivi jākombinē ar ilgtermiņa pasākumiem, dodot Latvijas cilvēkiem makšķeri – nedrīkst novērtēt mūsu cilvēku potenciālu par zemu. Lielākā daļa no viņiem paši spēj veiksmīgi parūpēties par sevi un savu ģimeni un dzīvošanu no pabalstu naudas uzskata par pazemojumu," pauda E.Sprūdžs.
Pēdējā laika notikumi aizvien skaudrāk apliecina acīmredzamos faktus, kas gadiem tikuši noklusēti un kuru risināšana atlikta uz nezināmu nākotni – līdzšinējā Latvijas reģionālā politika nav nesusi gaidīto un vajadzīgo rezultātu, norāda ministrs. Savu attieksmi pret to aizvien vairāk un skaļāk pauž pašvaldību vadītāji, bet Latvijas iedzīvotāju skaita dramatiskais samazinājums un bezdarba statistika Latgalē runā pārliecinošāk par jebkuriem vārdiem.