Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

TIEŠRAIDE: Junior Achievement Latvia Jauno Uzņēmēju dienas 2020

Neraugoties uz ierobežojumiem, saistītiem ar ārkārtas situāciju un attālināto mācību darbu, vairums jeb 63% no aktīvajiem skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU), arī pavasara cēlienā sekmīgi turpināja attīstīt savu uzsākto biznesu. Ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus, Jauno uzņēmēju dienas 2020 Rīgā notiks, un šodien sacentīsies par Latvijas labākā skolēnu mācību uzņēmuma titulu un iespēju pārstāvēt valsti Eiropas mēroga sacensībās. Visi interesenti aicināti skatīties Latvijas labāko jauno uzņēmēju apbalvošanu! 

 

Lai turpinātu dalību skolēnu mācību uzņēmumu programmā, lielai daļai skolēnu bija jāpielāgo uzņēmuma darbība ārkārtas situācijas izraisītajiem apstākļiem. Piemēram, 46% SMU uzsāka darbu pie biznesa attīstīšanas interneta vidē, 38% pārskatīja produkta stratēģiju saistībā ar klientu paradumu maiņu, un 38% aktīvāk pievērsās mārketinga aktivitātēm.

"Šis ir iespēju laiks. Uzvarētāji būs tie, kas pratīs to izmantot sava labā. Jāuzteic skolēni, kuriem piemīt īsts uzņēmēja gars, kas turpināja ticēt savai idejai, nepadevās un spēja strauji pielāgoties pārmaiņām. Neskatoties uz apgrūtināto komandas darbu šajā laikā, kā arī citām grūtībām, piemēram, organizēt uzņēmuma darbību un pārdot savu produktu, aptuveni 40% aktīvo mācību uzņēmumu savu darbību pārstrukturēja, lai darbs neapstātos," stāsta Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns. "Tā arī ir SMU programmas būtība - veicināt jauniešos uzņēmējspējas -  neatlaidību, mērķtiecību, kas noderēs ikvienam programmas absolventam arī turpmākajā dzīvē".

Šogad Latvijā kopumā reģistrēti 1200 mācību uzņēmumi, no kuriem dalībai SMU programmas finālā izraudzīti labākie 5 pamatskolas un 10 vidusskolas grupas pārstāvji.

Dienas gaitā tiks noskaidroti 1.–3. vietas ieguvēji SMU pamatskolas un vidusskolas grupā, kā arī pasniegta balva SMU vidusskolas grupā nominācijā Gada pārskats un sumināts gada uzņēmējdarbības skolotājs. Galveno balvu – tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu finālā, pasniegs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Sarmīte Karlsone – LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja: "Skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki, gūstot praktisku biznesa veidošanas pieredzi un izzinot arī atbalsta iespējas, jau tagad ir LIAA jaunie klienti un sadarbības partneri - tie, kuri gluži tuvā nākotnē veidos un virzīs Latvijas uzņēmējdarbību, tai skaitā - inovācijas un eksportu. Ir patiess gandarījums kopīgi ar Junior Achievement Latvia un sadarbības partneriem daudzus gadus turpināt kopt un pilnveidot Jauno uzņēmēju dienas tradīciju neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Sakot paldies labākajiem Skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem un to mentoriem un skolotājiem, īpaši vēlam veiksmi un izturību vislabākajam – tam, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas SMU finālā jau jūlijā."

SMU vērtēšanu veiks pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, RTU Riga Business School, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Ventspils augstskola, Dienas mediji, Latvijas valsts meži, Infogram, LIC Gotus, Helve, TechChill, Prudentia, advokātu birojs Triniti un Printful.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

LOV: Koha noslēdz sportistes karjeru(63)

Videokonferencē, kurā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, svarcelšanas treneri Eduards Andruškevičs un Viktors Šcerbatihs, kā arī Latvijas Olimpiskās vi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas