Parakstu vākšana tika sākta 26.novembrī, un līdz šim ir savākti 423 paraksti.
Petīcijas iniciators ir sporta žurnālists Arturs Vaiders. Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka sācis parakstu vākšanu, jo uzskata, ka atbildīgo institūciju reakcija uz Šica atstādināšanu no amata nav bijusi adekvāta. Tāpat viņš domā, ka Šics darījis "svētīgu darbu", sniedzot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo datus iedzīvotājiem.
"Ārkārtas situācijās reizēm cilvēkam ir jāpieņem ārkārtas lēmumi, un reizēm sīka instrukciju pārkāpšana, ja tas nāk par labu sabiedrībai [..], ir attaisnojama," sacīja Vaiders.
Viņš arī norādīja, ka mērķi savākt konkrētu parakstu skaitu nav uzstādījis. Parakstus Vaiders plāno iesniegt NMPD un Veselības ministrijā.
Oponējot Vaidera teiktajam, NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša uzsver, ka ir noticis būtisks likuma pārkāpums. Līdz ar bojāgājušo personu datiem trešajām pusēm ir nosūtīti arī dzīvu cilvēku dati, tostarp diagnozes, un šos datus aizsargā likums - tos bez paša pacienta piekrišanas trešajām pusēm nodot ir aizliegts, norāda Bukša.
Kā ziņots, NMPD sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja NMPD pārstāve Bukša, piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, trešajām pusēm ir nosūtītas vēl neprecizētas ziņas par it kā bojāgājušajiem, kuru starpā bijusi informācija arī par dzīviem cilvēkiem.
Uz dienesta pārbaudes laiku no amata ir atstādināts Šics. Viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes "nekropole.info" vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem.
Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata. Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.
21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.