Vēstulē uzsvērts, ka integrācijas politikas virsvadību veic Kultūras ministrija, kas izstrādā valsts politiku sabiedrības integrācijas jomā, īstenojot valsts politiku sabiedrības integrācijas jomā un sekmējot pilsoniskās sabiedrības attīstību un starpkultūru dialogu. Ministrija arī koordinējot atbalsta sistēmas pilnveidi, lai veicinātu imigrantu veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā.
Saskaņā ar Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnēm 2012.-2018.gadam Kultūras ministrija ir atbildīga par nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas koordināciju valstī. Integrācijas politikas ieviešanu nodrošina Kultūras ministrija sadarbībā ar citām ministrijām, kā arī citām nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas īstenošanā iesaistītajām valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām (NVO).
Atbildes vēstulē valdība skaidro, ka viens no būtiskākajiem pasākumiem integrācijas politikas vadības un koordinācijas uzlabošanai ir Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošanas uzraudzības padomes darbības sākšana.
Savukārt, lai veicinātu diskusiju un sadarbību starp institūcijām trešo valstu pilsoņu integrācijas jomā, sekmētu šo personu, kā arī viņus pārstāvošo nevalstisko organizāciju līdzdalību valsts politikas veidošanā sabiedrības integrācijas jomā, ar Kultūras ministrijas rīkojumu šā gada aprīlī izveidota Konsultatīvā padome trešo valstu pilsoņu integrācijai. Būtisks Konsultatīvās padomes darbības virziens ir nacionālā tiesiskā regulējuma izvērtēšana un nepieciešamo tiesību aktu vai to grozījumu izstrāde trešo valstu pilsoņu pamattiesību nodrošināšanai.
Pagājušajā gadā tika sākts projekts Globālais latvietis pasaulē izkliedēto tautiešu komunikācijas platformas attīstībai, kā arī viņu savstarpējās komunikācijas veicināšanai. 2013.gadā darbs pie šī koncepta tiks padziļināts, īpaši izmantojot sociālos medijus un aktivizējot sadarbību ar diasporas medijiem, kā arī sadarbojoties ar pētniekiem un diasporu pārstāvošām NVO ārvalstīs.
Nacionālās identitātes un sabiedrības saliedētības, diasporas politikas, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jomā kopējais ieplānotais finansējums iniciatīvu īstenošanai 2014.gadā ir 7 254 850 lati. Kultūras ministrijai paredzētais finansējums ir 3 273 390 lati.