Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Valsts budžetā rezervēta nauda Brexit seku risināšanai

Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē nolēma budžetā rezervēt naudu, lai risinātu Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit radītās sekas.

Valdība sēdes slēgtajā daļā uzklausīja Ārlietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par nepieciešamo papildu finansējumu Brexit seku risināšanai.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pēc valdības sēdes aģentūrai LETA stāstīja, ka ministri piektdien pārrunāja jautājumu par Latvijai nepieciešamo papildu finansējumu gadījumā, ja Apvienotā Karaliste pametīs ES bez vienošanos, un gadījumā, ja pametīs ar vienošanos.

Ja Brexit notiks bez vienošanās, šā gada budžetā papildus būs nepieciešami 174 000 eiro, bet ar katru nākamo gadu 2,3 miljoni eiro. Ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES ar vienošanos, šogad Brexit seku risināšanai Latvijai būs nepieciešami 89 100 eiro, bet nākamgad - 662 000 eiro.

Pēc ministra teiktā, nauda galvenokārt nepieciešama ministriju kapacitātes stiprināšanai Brexit gadījumā, piemēram, muitai, Pārtikas un veterinārajam dienestam u.c.

LETA jau vēstīja, ka pēc Latvijas Bankas aplēsēm Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES Latvijas iekšzemes kopproduktu (IKP) var samazināt par 0,8 līdz 1,7 procentpunktiem.

Iepriekš Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs informēja, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES bez vienošanos nozīmētu, ka Latvija nākotnē būtu spiesta veikt lielākas iemaksas ES budžetā, piemēram, Finanšu ministrijas aplēses liecina, ka 2020.gadā tās varētu būt par 23 miljoniem eiro lielākas. Tāpat Brexit gadījumā Latvija saņemtu mazāk ES fondu līdzekļu.

"Šeit gan jāpiebilst, ka Brexit procesā ir daudz nezināmo, tādēļ jebkurš vērtējums par tā iespējamām sekām uz tautsaimniecību ir aptuvens un balstīts uz virkni pieņēmumiem. Daļu no šī negatīvā efekta izjūtam jau šobrīd - neziņa par Apvienotās Karalistes turpmāko likteni ir likusi virknei uzņēmumu pārskatīt savus investīciju plānus, samazinot ekonomikas aktivitāti, kas netiešā veidā skar arī Latvijas eksportētājus," skaidroja Rimšēvičs.

Top komentāri

Vija
V
Nauda tiek rezerveta alkatigajai un zagligajai Latvijas valstsparvaldei, jo Lielbritanija neveiks iemaksas ES budzeta un tas nozime, ka algas un privlegijas bus jaapcert tiesi Latvijas alkatigajiem preziem, ministriem, diplomatiem, ieredniem.....jo vini lielas algas ir sev iedalijusi no ES budzeta iedalitas naudas, fondiem. Latvijas valsti izlaupa un latviesu tautu apzog Latvijas prezidenti, ministri, deputati, ieredni, diplomati... Nu ka var but, ka minimala darba alga Latvija ir 430€/ menesi, bet prezidentam, ministriem, deputatiem, ieredniem algas ir 4000-6000€/menesi, kas ir par 10-15 reizu lielakas ka minimala par kadu Latvija strada 60% stradajosie.
Enģeļa viesis
E
Plāns kā nodrošināt zagļiem stabilu kabatas naudu rullē Shēma atšauta kopš PSRS laikiem Tikai tas viss kā parasti uz tautas rēķina Vecie āpši grib rīt kā parasti
Kabīne
K
Kas tas ir par ministra kabinetu?Vai tas kabinets kur šie pusidioti viens otram sūkā?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kājām pāri Krievijas robežai(1)

''Labas ziņas! Atsākam regulāro autobusu satiksmi ar Krieviju!'' Šādu paziņojumu savos e-pastos nesen saņēma iedzīvotāji, kuri kādreiz ir izmantojuši starptautiskā autobusu pasažieru pārvadātāja Ec...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas