Liepiņš Valsts kontroles padomes loceklei un kandidātei uz vēl vienu termiņu šajā amatā Maijai Āboliņai vaicāja, kāpēc Saeimai iesniegtajā dokumentā nav norādīts, ka viņa pirms amata ieņemšanas Valsts kontroles padomē bijusi tieslietu ministra ārštata padomniece publiskās pārvaldes un publisko iepirkumu jautājumos.
Āboliņa norādīja, ka informācija nav slēpta un CV tas parādās, kā arī tas bijis salīdzinoši īss laika posms - nepilns gads. Kā pauda Āboliņa, viņa Tieslietu ministrijā strādājusi pie viena projekta - Liepājas cietuma būvniecības.
Valsts kontrolieris Edgars Korčagins pauda, ka jautājums par politisko neitralitāti Valsts kontrolē ir "dikti jūtīgs un sāpīgs". Gan jautājumā par to, kuras tēmas revidē, gan citos jautājumos - tas vienmēr izraisa interesi vai aizdomas par to, ka Valsts kontrole skatās vai neskatās vienā vai otrā virzienā. Viņš pauda, ka Valsts kontrole veic pretpasākums katru reizi, kad ir pamats apšaubīt vai rodas aizdomas par kāda cilvēka politisko neitralitāti.
Korčagins pauda, ka Āboliņa par savu iepriekšējo darbu ir informējusi. Tiekot sekots līdzi, lai tas, ko Āboliņa revidē, nepārklātos ar iepriekš veikto darbu. "Valsts kontrolē nestrādā pilnīgi apolitiski cilvēki - arī mums ir partiju biedri," sacīja Korčagins, piebilstot, ka, piemēram, šobrīd viena no kolēģēm startē Rīgas domes vēlēšanās, un kontrole ir ļoti būtiski ierobežojusi informācijas pieejamību šai kolēģei.
Tomēr komisijas priekšsēdētājs Liepiņš uzstāja, kāpēc šis amats nav norādīts kā pēdējais amats, bet samainīts vietām ar priekšpēdējo - vai tā ir kļūda vai tas ir apzināti darīts. Āboliņa savukārt pauda, ka tam nav vienota standarta, un vēlreiz uzsvēra, ka informācija deputātiem bijusi pieejama. "Es neesmu neko speciāli domājusi, līdz ar to viss pārējais ir spekulācijas," sacīja Āboliņa.
Līdztekus Liepiņš atsaucās uz TV3 raidījuma "Nekā personīga" sižetu, kur pausts, ka laikā, kad viņa ieņēma tieslietu ministra Jāņa Bordāna padomnieces amatu, tobrīd viņas dzīvesbiedrs, advokāts Gundars Āboliņš, vienīgais Bordāna partneris advokātu birojā, pārstāvēja vienu no pusēm skandalozajā "Olainfarm" mantinieču lietā. No sižeta izrietot, ka Tieslietu ministrija sniegusi divus savstarpēji pretrunīgus viedokļus pušu strīdā.
Liepiņš vaicāja, vai Āboliņai ir saistība ar šo viedokļu sagatavošanu.
Āboliņa atbildēja, ka viņai nav bijusi pieejama nekāda informācija saistībā ar "Olainfarm" un viņa šajā lietā neko nav darījusi. "Bet, ja vēlaties uzzināt kaut ko par mana dzīvesbiedra advokātpraksi, tad esat uz komisiju uzaicinājuši nepareizo cilvēku," sacīja Āboliņa.
Līdztekus viņa atzīmēja, ka šo sižetu Valsts kontroles padome izvērtējusi pirms viņas pirmās virzīšanas uz padomes locekļa amatu. "Nekāds pamats šaubām par manu neitralitāti, neko citu, netika konstatēts," sacīja Āboliņa.
Liepiņš turpināja, ka Saeimai adresētajā ieteikuma vēstulē norādīts, ka Āboliņa Latvijas Bankā sākusi strādāt 2006.gada jūnijā, bet iesniegtajā dzīvesgājumam Saeimai norādīts, ka tas bijis 2007.gada jūnijā.
Vairāki deputāti pārtrauca komisijas vadītāju, aicinot balsot par abām kandidātēm. "Nē, mēs nebalsosim uzreiz," strikts bija Liepiņš.
Āboliņa atbildēja uz jautājumu, norādot, ka 2006.gada decembrī sāka strādāt līzinga kompānijā "G money", kur strādāja līdz maijam, un 2007.gada jūnijā sāka strādāt Latvijas Bankā.
Liepiņš turpināja, jautājot, vai Āboliņai ir zināms normatīvais regulējums, kādā komisija izsludina savu darba kārtību un organizē komisijas sēdi. Viņš apgalvoja, ka Āboliņa e-pastā esot pārmetusi komisijai nekorektu rīcību, neizsludinot sēdi viņai vēlamā datumā.
Deputāts Jānis Vitenbergs (NA) pārtrauca diskusiju, norādot, ka viņam "sāk palikt neērti šeit atrasties", jo viņš jūtot, ka tās ir "Liepiņa personiskās vēlmes šos jautājumus skaidrot komisijā". Viņš aicināja komisiju lemt, lai varētu atbalstīt abas kandidatūras un "pārtraukt šo viena cilvēka pratināšanu un teātri".
Komisijas vadītājs pauda, ka tas nav teātris un vaicāja Vitenbergam, vai viņš uzskata komisijas darbu par formalitāti.
Deputāts Andris Kulbergs (AS) savukārt norādīja, ka ikdienas darbs būs Korčaginam ar kolēģiem. "Šajā gadījumā mēs skatāmies uz profesionālo kompetenci, cilvēka atbilstību amatam. Korčagina kungs ir skaidri pateicis, ka, viņaprāt, šīs personas labi tikušas galā ar uzdevumiem. Mums nav šeit nopratināšana par šādiem sīkumiem," sacīja Kulbergs.
Tomēr komisijas vadītājs apgalvoja, ka Āboliņa jaucas Saeimas darba kārtības noteikšanā, (..) un acīmredzami neizprot Saeimas darbu. Deputāts Kulbergs pauda, ka tie ir viņa viedokļi, uzsverot, ka komisijas bieži organizē darbu tā, lai abām pusēm būtu ērti.
Deputāts Vitenbergs atkārtoti aicināja balsot, bet komisijas vadītājs uzsvēra, ka to neatbalsta. "Jāni, tu visu laiku piesakies un runā - tev netika dots arī vārds, sāksim ar to," teica komisijas vadītājs, norādot - ja Vitenbergs negrib to klausīties, tad nevajag piedalīties šajā sēdē.
Galu galā deputāti lēma virzīt Āboliņu un Ilzi Bāderi apstiprināšanai Valsts kontroles padomes locekļu amatos uz vēl vienu pilnvaru termiņu.
Komisijas vadītājs aicināja šo jautājumu iekļaut 10.aprīļa Saeimas sēdes darba kārtībā, lai frakcijas varētu to savstarpēji apspriest un iepazīties ar kandidātēm.
Valsts kontroles padomes locekļus pēc valsts kontroliera ieteikuma apstiprina Saeima uz četriem gadiem ar iespēju tikt pārvēlētiem uz otru termiņu. Āboliņai un Bāderei pirmais pilnvaru termiņš noslēgsies attiecīgi šī gada 6.maijā un 19.maijā. Ja kandidātes apstiprina Saeima, tad viņu pilnvaru termiņš stāsies spēkā attiecīgi 7.maijā - Āboliņai un 20.maijā - Bāderei.
Āboliņa Valsts kontroles padomes locekles amatā stājās 2021.gada 7.maijā un pēc apstiprināšanas tika iecelta par Trešā revīzijas departamenta direktori, kas veic visu veidu revīzijas labklājības un veselības aprūpes nozarē, un kopš 2024.gada - arī izglītības un zinātnes nozarē.
Savukārt Bādere Valsts kontroles padomes locekles amatā stājās 2021.gada 20.maijā, un pēc apstiprināšanas tika iecelta par Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktori, kas izstrādā revīziju metodoloģiju, koordinē tās ieviešanu Valsts kontrolē, sniedz atbalstu revīzijas personālam metodoloģijas piemērošanā, nodrošina revidentu apmācības.