Par administratoru izvēlēts Egons Baltgailis, taču viņš līdz trešdienas darba dienas vidum no šiem pienākumiem vēl var atteikties.
Jau ziņots, ka AS Latvenergo Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbiem un inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas projekta īstenošanai bija piešķīrusi aptuveni 2,8 miljonus latu, no tiem neatbilstoši mērķim valsts SIA Vides projekti izmantojusi vismaz 735 000 latu.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) martā vērsās ar iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs par Vides projektu valdes rīcībā konstatētajiem pārkāpumiem saistībā ar piešķirto līdzekļu izlietojumu projektos Daugavas hidroelektrostacijas ūdenskrātuvju krastu nostiprināšana un Rīgas hidroelektrostacijas ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācija.
Savukārt Vides projektu valde tiesībsargājošām iestādēm ir iesniegusi vēl divus iesniegumus par konstatētajiem pārkāpumiem uzņēmuma iepriekšējā darbībā.
Policija, kurā tika saņemts iesniegums, secināja, ka Vides projektu valsts amatpersonu rīcība, iespējams, ir vērsta uz to, lai, izmantojot dienesta stāvokli, savas pilnvaras vai pārsniedzot tās, iegūtu nepelnītu labumu sev vai citām personām. Proti, iespējams, ir notikuši noziedzīgie nodarījumi valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar korupciju. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā tika sākts kriminālprocess.
Kā ziņots, valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja, ka turpmāk Daugavas hidroelektrostaciju (HES) ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbus Vides projektu vietā organizēs Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Kā skaidroja VARAM, Vides projekti ir nopietnas finansiālās grūtības un uzņēmums šā gada otrajā ceturksnī teju neveica Daugavas HES ūdenskrātuvju nostiprināšanas darbus, tāpēc ir nolemts, ka to turpmāk darīs LVĢMC.