Laika ziņas
Šodien
Migla

Vides investīciju fonds aptur finansējumu Ventspils Mūzikas vidusskolas projektam

Saistībā ar iespējamo korupcijas skandālu Latvijas Vides investīciju fonds (LVIF) ir apturējis maksājumus Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas projektam, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Kā skaidro ministrijā, Ventspils Mūzikas vidusskola ir saņēmusi finansējumu Eiropas Emisijas kvotu izsoļu instrumenta (EKII) finansētā konkursa Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana - zema enerģijas patēriņa ēkas ietvaros. Īstenoto projektu uzraudzību nodrošina LVIF.

Saistībā ar izskanējušo informāciju par iespējamo korupcijas skandālu, LVIF ir pieprasījis Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei Komunālā pārvalde informāciju par mūzikas skolas būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām.

Tāpat pieprasīta informācija par aktuālo situāciju ēkā, par veiktajām darbībām konstatēto trūkumu novēršanai, kā arī par darbībām attiecībā uz būvprojekta atbilstības novērtēšanu.

Līdz minētās informācijas saņemšanai un pārkāpumu novēršanai ir apturēta maksājumu pieprasījumu izskatīšana un maksājumu veikšana jaunās skolas projektam, norādīja ministrijā.

Vienlaikus VARAM ir lūgusi LVIF nekavējoties ziņot par saņemto informāciju un plānoto rīcību, kā arī nodrošināt atbilstošu EKII finansējuma izlietojumu.

Kā ziņots, Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības Merks-Ostas celtnieks pārstāvis un SIA VPM Latvija īpašnieks un darbinieks. VPM Latvija šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Ventspils Komunālā pārvalde prasīja veikt atkārtotu VUGD novērtējumu Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkai, lai novērstu iespējamās aizdomas par neatbilstībām. Tāpat pārvalde kā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecības pasūtītājs apgalvo, ka nekādi neesot iesaistīta šajā procesā un par notikušo uzzinājusi no masu medijiem.

Veicot atkārtotu ēkas novērtējumu, VUGD ir sniedzis negatīvu atzinumu par Ventspils Mūzikas vidusskolas jauno ēku, tādējādi atceļot iepriekšējās komisijas pozitīvo lēmumu, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola. Viņa atturējās komentēt konstatēto nepilnību raksturu, norādot, ka "bija lietas, ko varēja novērst uzreiz, bija lietas, kam vajadzīgs laiks".

 

Top komentāri

zilais bullis
z
Kā tā var darīt Lembja pārvaldītajā teritorijā?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas