Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 28. decembris
Inga, Irvita, Ivita, Ingeborga

VM iecerējusi, ka slimnīcas pacientus rindā uz izmeklējumiem sāks pierakstīt prioritāri atkarībā no vajadzībām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
kurmis
k
Praksē tādas lietas notiek jau pasen.Ģimenes ārstu iemīļotais sakamais-pienāciet,kad sāksies sāpes krūtīs-tas hroniskam sirds asinsvadu slimniekam ar20 gadu slimības stāžu un pastāvīgu zāļu lietošanu,tikai tagad zāles vairs neizraksta,bet jāmekle pašam,ja negrib sagaidīt sāpes krūtīs.Pēc būtības mani vairs neuzskata par šai cilvēku.
Jo tālāk, jo trakāk
J
Kādai labai sajūtai jābūt stāvot pie poliklīnikas reģistratūras lodziņa un skatoties kā jauna spindzele no reģistratūras tevi prioritizēs izmeklēšanu tiksi aprīlī, vai maijā, bet varbūt tikai augustā, bet varbūt ka izmeklēšana var arī vairs nebūs vajadzīga, jo būsi jau zem zemes. Kurš atbildēs ja veselībai būs nodarīts neatgriezenisks kaitējums? Būs vēl viena svarīga persona, ar zvaniem uz mājām, ar sarunāšanu, ar pateicībām naudā un graudā, es tev, tu man.
Pēc pieredzes poliklīnikas reģistra
P
Nosūtītījuma ātrumu varēs saņemt pēc nekompitento reģistratūras darbinieču patikšanas
pacients
p
Kamēr vēl elpo un dzīvs, tikmēr var stāvēt rindā. Kā nesen puisēns ar aklās zarnas plīsumu. Vai VM ir izrēķinājusi, ka akūtas un ielaistas slimības izmaksā dargāk kā laicīgi uzsākta ārstēšana. Reizēm tās var būt dienas, ne tikai mēneši. Pēc 2 menēšiem cilvēkam vairs nebūs vajadzīga palīdzība. Ejam uzreiz labāk pie dziedniekiem un homeopātiem, jo esošā medicīna Latvijā ir mirusi.
Ieva
I
Bet Stradiņa Universitātes maģistri, nevis burbuļūdeņu patēriņu varētu pētīt, bet to, cik izmaksā slimība: zāles, ieskaitot bezrecepšu un ārstniecisko kosmētiku, kā arī vēlamais vizīšu un izmeklējumu skaits gadā/divos piecos, ja slimība tiek labi kontrolēta, ja netiek labi kontrolēta, ja slimnieks ir ar ātrajiem paviesojies slimnīcā. Un vizītes ar izmeklējumiem izteikt gan līdzmaksājumos, gan pilnā cenā. Sanāktu sakarīgi darbi pat bez vajadzības aptaujāt lielu skaitu skolēnu.
  • 1
  • 0
Ieva
I
Nu jā, ja uztrāpīsi negodīgam dziedniekam, tiksi uz priekšu rindā pie ārsta. Bet varai ka tik atrast iemeslu, lai nogrūstu vainu uz pacientiem. Tie ir tādi un šitādi, pie ārsta laikā neiet ar visādām muļķībām nodarbojas. Klasisks piemērs ir krūts vēzis: viņi pat pieejamu diagnostiku nav nodrošinājuši, bet sievietes lamāt, ka viņas tādas un šitādas, vienmēr laipni.
  • 0
  • 0
Margarēta
M
Bet kā var noteikt stāvokļa nopietnību bez izmeklējumiem? Latvijā tagad ārstiem kādas pārpasaulīgas spējas. Ar vienu skatienu var rentgenu iztaisīt, ar pieskārienu - analīzes aizstāt? Sanāk absurds. Uz izmeklējumiem, kas ir vienīgie, kas ļauj noteikt diagnozi un stituācijas nopietnību, sūtīs pēc subjektīva (nu, vai kā te daudzi pareizi novērojuši, aploksnes mudināta) novērtējuma.
U
U
Tas Šneiders kāds dakteris, vai? Pateikt, ka nav svarīgi, kad izmeklē pacientu ar hronisku saslimšanu.. Tur ir jābūt iekšām.
jo dienas trakāk
j
Veselības ministrijas neprātam slavu mēs dziedam!
:)
:
varetu jau piekrist ka hroniskajiem ============== nav tik izšķiroši, vai izmeklējums tiek saņemts februārī vai maijā =============== bet ir viena nelaime. mēs zinām kādā valstī dzīvojam un ja no februāra pārceļ uz to maiju tad skaidrs ka tani gadā neizmeklēs vispār jo maijā pārcels uz augustu un tad izrādisies ka kvotas beigušās...... tā ka mierigi mirstiet mājās un netraucejiet ministram sagraut veselibas sistēmu
Ieva
I
Tas pats ar onkoloģiskajiem slimniekiem: labi, lai viņus ģimenes ārsts uz izmeklējumiem sūta, ja kas, bet kvotu ta nebūs, tātad principā jaunā kārtība ir tāds mājiens ar sētas mietu, ka slimnieks pats pie visa vainīgs.
  • 3
  • 0
kailā patiesība
k
Nedomājiet un nerakstiet, jo valdošie salašņas meklē ceļu, KĀ PILNĪBĀ SAGRAUT VESELĪBAS APRŪPI, TĀPĒC, KA PEDERASTI UN ZAGĻI VIŅIEM TĀ PAVĒLĒJUŠI !
Ruta B.
R
Oskara Šneidera kungs ir ļoooooti tāāāālu no medicīnas!Viņam nav sapratne par hroniskām slimībām un pacientu vajadzībām.God. kungs,diabēts ,bronhiālā astma,sirds aritmija,glaukoma,leikēmija un ,loti,loti daudzas slimības ir hroniskas. ..Pacientiem ir vajadzīga regulāra kontrole un uzmanība, terapijas korekcijas .Arī vēzis ir "hroniska slimība",kur vajadzīga regulāra asins analīžu kontrole .
kārumnieks
k
... bet, KĀ NOTEIKS VAJADZĪGUMU, VAI NOTEICOŠAIS BŪS DEVĪGUMS ???
M
M
Tā arī ir. Nekas tā neparāda cilvēka vērtību sistēmu kā izvēle, par ko tērēt naudu. Kam vajag, tas maksā, un kas maksā, tam vajag! :-))))
  • 1
  • 2
Ieva
I
Un par to, kas un cik var gaidīt, vispirms pierādiet, ka hroniskie slimnieki regulāri ierodas bez vajadzības, nevis atliek iešanu pie ārsta līdz pēdējam.
M
M
Tā arī vajag pie ģimenes ārsta. Pie kabineta - rinda. Iznāk māsiņa: Kam ir melnās bakas? Kam ir ebola? pēc tam - kam ir ielaists vēzis? Kam ir vēzis sākuma stadijā? Kam ir apendicīts? Kam ir gripa? Utt.
vērotājs
v
Un beigās,mirušos šodien nepieņems,rīt uz akūto stundu.
  • 6
  • 0
jautājums
j
"Pacients no tā nekādā veidā neciešs, jo nav izšķiroši, vai saņem pakalpojumu februārī vai aprīlī" Kāda izglītība ir Oskaram Šneideram? Maigi runājot, kaut kas visā tajā atgādina komiķi iesācēju.
Vaskar
V
Vai atkarībā no vajadzības uz tuptūzi?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas