Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zinātnieks pieļauj, ka pēc 40 gadiem Latvijā ziemas teju izzudīs

Pēc 40 gadiem Latvijā ziemas, iespējams, kļūs būtiski siltākas, bet vasarās gaisa temperatūra būtiski nemainīsies, vien saules enerģijas varētu būt mazāk, šādu viedokli šodien starptautiskajā vebinārā Maģiskais trijstūris: Mēru pakts, Covid-19 un Eiropas zaļais kurss. Krīze kā iespēja? pauda Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Māris Nartišs.

Vebinārā viņš prezentēja atvērto datu lietojumu klimata pārmaiņu prognozēšanai Kuldīgā. Nartišs bija izanalizējis un salīdzinājis Ventas rumbas apmeklētāju skaitu vienā dienā 2018.gadā un 2019.gadā. Rezultātā secināts, ka labākos laika apstākļos Ventas rumbas apmeklētāju skaits ir lielāks nekā sliktākos laika apstākļos.

Analizējot datus par gaisa temperatūru laika posmā no 2010. līdz 2019.gadam, Nartišs prognozē, ka pēc 40 gadiem gaisa temperatūras izmaiņas būtiskāk skars ziemas mēnešus, piemēram, februārī gaisa temperatūra varētu nebūt zemāka par 0 grādiem, kamēr vasaras, iespējams, nekļūs siltākas un saules enerģijas daudzums samazināsies.

Nartiša veiktā atvērto datu analīze liecina, ka pastāv risks, ka pēc 40 gadiem Latvijā varētu būt lielāki plūdu un sausuma periodu riski, savukārt vēja izmaiņas būšot nebūtiskas.

Top komentāri

ieteikums
i
Drošāk būtu solīt pēc 100 gadiem vai vēl ilgākā laika posmā.
Jaunliepāja
J
Tad kad apsīks Golfa straume ,tad mēs redzēsim kas ir kas! Un tā apsīks! Tad silto ziemu pareģus varēs pakārt aiz vienas vietas. Būs leduslaikmets!
Magnuss
M
Izskatās, ka Māris ir dižens pieļavējs. Ko viņš vēl pieļauj? Citu vidū, pietiek izdvest vienu frāzi par klimata sasilšanu, to uztver spēcīgāk kā smaku nīlzirga būrī.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas