Tramps šādi rīkojās laikā, kad cenšas spodrināt savu "likuma un kārtības" atbalstītāja tēlu, cerot ar to panākt uzvaru prezidenta vēlēšanās novembrī.
Tramps šomēnes bija pieprasījis Tieslietu ministrijai identificēt pašvaldības, kuras "atļauj anarhiju, vardarbību un postīšanu Amerikas pilsētās".
Pēdējos mēnešos ASV ir vērsušās plašumā pretrasisma demonstrācijas, protestējot pret policijas vardarbību, kas nesamērīgi kaitē afroamerikāņiem.
Tieslietu ministrija pirmdien apsūdzēja Ņujorkas, Portlendas un Sietlas pilsētu pašvaldības nespējā kontrolēt savus iedzīvotājus, par ko liecina pieaugušais apšaužu, protestu un laupīšanu skaits.
Tā arī atzīmēja, ka Ņujorkas pilsēta ir samazinājusi savas policijas budžetu, pakļaujoties pieaugošam sabiedrības spiedienam izlietot valdības līdzekļus veselībai, izglītībai un psihiskajai veselībai.
Tieslietu ministrija neuzsvēra dažkārt vardarbīgos protestus pret policijas brutalitāti, kas notikuši Minesotas un Viskonsinas štatu pilsētās. Šiem štatiem ir svarīga loma gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.
"Kad štata un vietējie līderi traucē pašu likumsargāšanas darbiniekiem un aģentūrām darīt savu darbu, tas apdraud nevainīgus pilsoņus, kuri ir pelnījuši būt aizsargāti, ieskaitot tos, kuri mēģina mierīgi pulcēties un protestēt," paziņoja ģenerālprokurors Bils Bārs. "Es ceru, ka Tieslietu ministrijas šodien identificētās pilsētas mainīs kursu, sāks nopietni uztvert valdības pamatfunkcijas izpildi un sāks aizsargāt savus pilsoņus".
Ņujorkas mērs Bils de Blāzio noraidīja apsūdzību anarhijas atļaušanā kā "vēl vienu no prezidenta Trampa spēlītēm". "Tas it nemaz nav pamatots ar faktiem. Tas ir apvainojums Ņujorkas cilvēkiem. Viņa mēģinājums apturēt mūsu finansējumu ir nekonstitucionāls," sacīja mērs.