"Galvenais uzdevums - nonākšana avīžu lappusēs. Ielidošana citas valsts gaisa telpā stratēģiski nav svarīga. Savienotās Valstis, piemēram, arī regulāri ieiet Krievijas gaisa telpā," intervijā Ukrainas telekanālam Hromadske norādīja eksperts.
"Patiesībā Krievija ir daudz vājāka, nekā to pieņemts uzskatīt," viņš piebilda, norādot uz Maskavas rīcību Ukrainā.
"Interesanti ir analizēt tieši to, ko Krievija nedara - tā nesūta lielus militāros spēkus un lielu divīziju skaitu teritorijā dziļi iekšā [Ukrainā]. Tā vietā tā ir pieņēmusi to frontes līniju, kas ir izveidojusies, un darbojas uz tā pamata," sacīja Frīdmans.
Prokrievisko noskaņojumu prognozēšanas laukā Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) izgāzies, viņš norādīja.
"Pirmkārt, jānorāda, ka FDD darbība bija ļoti neefektīva. Bija paredzēts, ka līdz ar Krievijas iebrukumu Austrumukrainā prokrievisko iedzīvotāju skaits neapturami pieaugs. Viņiem izdevās noorganizēt, ka viss notiek otrādi," sacīja Stratfor vadītājs.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.