Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aptauja: Igaunijā gandrīz trešdaļa darbinieku strādā attālināti

Igaunijā 30% darbinieku pašlaik strādā attālināti, liecina darba sludinājumu portāla CVKeskus.ee veiktās aptaujas rezultāti.

Pētījumā, kurā uzklausīti vairāk nekā 3000 respondentu, noskaidrots, ka 13 procentiem no viņiem tāda iespēja bijusi jau agrāk, bet vēl 17 procentiem tā radusies, kopš Igaunijā izsludināta ārkārtas situācija, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos. 

Iespēja strādāt attālināti visplašāk pieejama Tallinā un Tartu strādājošajiem - attiecīgi 32 un 28 procentiem.

Citos Igaunijas reģionos aptuveni piektā daļa aptaujāto sacījuši, ka var strādāt no mājām, bet vienlaikus šā segmenta respondenti uzsvēruši, ka daudzas darba vietas viņu reģionā nav piemērotas attālinātam darbam.

Vismazākais attālināti strādājošo īpatsvars ir Vīlandes apriņķī, kur no mājām strādā 17% respondentu, kā arī Veru, Valgas un Pelvas apriņķos, kur šis rādītājs ir 18%. Gandrīz puse respondentu no šiem apriņķiem teikuši, ka viņu darba raksturs neļauj strādāt attālināti.

"Pētījums skaidri apliecina, ka attālināti var strādāt uzņēmumu vadītāji, mārketinga speciālisti un finanšu un informācijas tehnoloģiju (IT) nozares darbinieki, arī biroju darbinieki un pārdošanas jomas asistenti," stāstījis "CVKeskus.ee" mārketinga vadītājs Henrijs Auvērts.

"Mazliet pārsteidz, ka arī minētajās jomās ir darbinieki, kuri teic, ka viņu darba devēji pašreizējā situācijā nepieļauj attālinātu darbu. Piemēram, astoņi procenti IT nozares darbinieku sacījuši, ka viņu darba devējs viņiem neļauj strādāt no mājām, kaut arī viņu darba raksturs to atļautu," viņš norādījis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits