Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Igaunijas Dziesmu un deju svētkus apmeklējuši vairāk nekā 142 000 skatītāju

Igaunijas XXVII Dziesmu svētkus un XX Deju svētkus Mana tēvzeme, mana mīlestība aizvadītajā nedēļā klātienē noskatījušies vairāk nekā 142 000 cilvēki, pirmdien paziņojis Dziesmu svētku fonda preses dienests.

Gandrīz 45 000 skatītāji vērojuši trīs Deju svētku lielkoncertus Tallinas Kalev stadionā, vairāk nekā 35 600 cilvēki bijuši klāt Dziesmu svētku atklāšanas koncertā Skolotājam, bet uz noslēguma koncertu svētdien Dziesmu svētku estrādē ieradušies teju 62 000 cilvēki. Savukārt tie, kam nebija iespējas pašiem būt noslēguma koncertā, varēja tam sekot uz lielajiem ekrāniem 14 Igaunijas apriņķos un arī Tallinas Brīvības laukumā.

Sestdien svētku gājienā no Tallinas centra uz Dziesmu svētku estrādi piedalījušies vairāk nekā 47 000 dziedātāju, dejotāju un tautas mūziķu.

Svētku atbalsta grupās darbojušies aptuveni 2000 cilvēki, tai skaitā pāri par 200 mediķiem un 130 palīgiem no Igaunijas zemessardzes Kaitseliit (Aizsardzības līga) un tās sieviešu vienības Naiskodukaitse.

Svētki norisinājās īpašā noskaņā, jo šogad aprit 150 gadi, kopš Igaunijā aizsākusies dziesmu svētku tradīcija.

Pirmie igauņu dziesmu svētki notika Tartu 1869. gada vasarā, bet, sākot ar sestajiem dziesmu svētkiem 1896. gadā, to norises vieta tika pārcelta uz Tallinu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits