Rezolūcija tika pieņemta ar 158 balsīm par un deviņām pret, 13 valstīm atturoties. Starp valstīm, kas balsoja pret, bija ASV un Izraēla.
Rezolūcija aicina uz "tūlītēju, bezierunu un pastāvīgu pamieru", kā arī uz "tūlītēju un bezierunu ķīlnieku atbrīvošanu". Līdzīgs formulējums bija Drošības padomes rezolūcijas projektā, kuram ASV novembrī uzlika veto.
Vašingtona ir vairākkārt izmantojusi veto tiesības Drošības padomē, lai aizstāvētu savu sabiedroto Izraēlu, kas karo pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās" Gazas joslā kopš šī grupējuma uzbrukuma Izraēlai 2023.gada 7.oktobrī.
ASV uzstāj, ka pamieram jābūt ar nosacījumu, ka tiek atbrīvoti visi ķīlnieki Gazas joslā, citādi "Hamās" nav pamudinājuma atbrīvot tā sagrābtos ķīlniekus.
ASV vēstnieka ANO vietnieks Roberts Vuds trešdien atkārtoja šo nostāju, sakot, ka būtu "apkaunojoši un nepareizi" pieņemt šādu rezolūciju.
Pieņemtā nesaistošā rezolūcija arī pieprasa "tūlītēju piekļuvi" plašai humānajai palīdzībai Gazas joslas iedzīvotājiem, sevišķi šīs teritorijas ziemeļos.
Ģenerālā asambleja trešdien pieņēma arī rezolūciju, kas aicina Izraēlu respektēt ANO palestīniešu bēgļu aģentūras UNRWA mandātu un ļaut tai turpināt darbību. Šī rezolūcija tika pieņemta ar 159 balsīm par un deviņām pret, 11 valstīm atturoties.
Izraēla ir nolēmusi aizliegt šīs aģentūras darbību no 28.janvāra pēc tam, kad tā apsūdzēja dažus UNRWA darbiniekus par piedalīšanos "Hamās" 2023.gada 7.oktobra uzbrukumā.
ANO Ģenerālā asambleja bieži pieņem rezolūcijas, kuras nevar tikt pieņemtas Drošības padomē.