Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nepiepildās bažas par augstiem cunami pēc ļoti stipras zemestrīces

Miljoniem cilvēku Klusā okeāna valstīs vakar tika aicināti evakuēties no piekrastes pēc tam, kad tika izplatīti brīdinājumi par tuvojošos cunami.

To bija izraisījusi zemestrīce Krievijas Tālajos Austrumos pulksten 11.25 (02.25 pēc Latvijas laika) ap 126 kilometru attālumā no Petropavlovskas-Kamčatskas. 8,8 magnitūdu zemestrīce, kuras epicentrs atradās 18 kilometru dziļumā, bija viena no stiprākajām jebkad reģistrētajām zemestrīcēm un stiprākā kopš 2011. gada zemestrīces Japānā, kura bija 9,1 magnitūdu stipra, vēstīja Lielbritānijas sabiedriskā raidsabiedrība BBC.

Associated Press, atsaucoties uz Krievijas varasiestādēm, vēstīja, ka Kamčatkas pussalā daži cilvēki guvuši ievainojumus, cenšoties pēc iespējas ātrāk pamest ēkas zemestrīces laikā. Petropavlovskā-Kamčatskā zemestrīces laikā nogruva bērnudārza ēkas siena, taču bērnudārzs nestrādāja remontdarbu dēļ, neviens necieta. Dažās ēkās pēc zemestrīces parādījās plaisas.

Cunami viļņi, kas pārsniedza trīs metru augstumu, appludināja daļu Severokuriļskas pilsētas, kas atrodas arhipelāgā, ko Krievija dēvē par Kuriļu salām. Pilsētas mērs Aleksandrs Ovsjaņņikovs medijiem pastāstīja, ka pilsētu sasnieguši četri cunami viļņi, kas ieskaloja jūrā dažus zvejniecības kuģus un appludināja ostu un zivju pārstrādes uzņēmumu Alaid, kā arī postījumus guvušas dažas ēkas.

Jau uzreiz pēc zemestrīces brīdinājumus saviem iedzīvotājiem izplatīja Kanāda, Amerikas Savienotās Valstis, Japāna, Indonēzija, Meksika, Čīle, Peru, Kolumbija un citas valstis.

Japānā gandrīz diviem miljoniem cilvēku tika ieteikts evakuēties, uz laiku tika apturēta ātrvilcienu satiksme valsts ziemeļaustrumos. Tika evakuēti darbinieki no Fukušimas atomelektrostacijas teritorijas. Augstākais reģistrētais cunami vilnis valstī sasniedza 1,3 metrus Kudzi salā Ivate prefektūrā.

ASV piederošajās Havaju salās tika reģistrēts cunami 1,74 metru augstumā. Pirms tam cilvēkiem tika ieteikts evakuēties no piekrastes un kuģiem – pamest ostu. Amerikas Savienoto Valstu rietumu piekrastē Kresentsitijā Kalifornijas štata ziemeļos cunami viļņa augstums sasniedza 1,09 metrus.

Taču vissliktākās prognozes par cunami augstumu nepiepildījās, un pēcpusdienā pēc Latvijas laika daudzu valstu varasiestādes paziņoja, ka atceļ cunami brīdinājumus un atļauj cilvēkiem atgriezties piekrastē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Floridā notikušas ASV un Ukrainas delegāciju sarunas

ASV Floridas štatā notikušas Kijivas un Vašingtonas delegāciju sarunas par kara izbeigšanu Ukrainā, piektdien vēsta Ukrainas sabiedriskā raidorganizācija Suspiļne, atsaucoties uz avotiem Kijivas del...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits