Laika ziņas
Šodien
Apmācies

UNESCO izveido Globālo izglītības koalīciju

"Mācīšanās nekad neapstājas" (#LearningNeverStops) – ar šādu saukli pēc UNESCO aicinājuma apvienojušās starptautiskās un starpvaldību organizācijas, tostarp UNICEF, Pasaules Veselības organizācija, Pasaules Pārtikas programma, Pasaules Banka, OECD, kā arī privātā sektora uzņēmumi, tostarp Microsoft, GSMA, Google, Facebook, Zoom, Coursera u.c., lai izveidotu Globālo izglītības koalīciju. Koalīcijas pamatmērķis ir atbalstīt visas pasaules valstis Covid-19 krīzes laikā, nodrošinot visiem pieejamu kvalitatīvu izglītību.

Kā norāda UNESCO ģenerāldirektore Odrija Azulē, Globālā izglītības koalīcija palīdzēs saskaņot rīcību un meklēt risinājumus, lai ne tikai atbalstītu skolotājus un skolēnus mācīšanās procesā, bet arī lai atgūtos no šīs krīzes. Atbalstu Globālajai izglītības koalīcijas veidošanai izteikusi arī ANO, uzsverot, ka īpaši jādomā par izglītības nodrošināšanu bērniem un jauniešiem no nelabvēlīgas vides, kuriem skola vienmēr ir bijis drošības tīkls, sniedzot gan zināšanas, gan labu uzturu, drošību un emocionālo atbalstu.

Koalīcijas partneri ir apņēmušies sniegt praktisku atbalstu, nodrošinot tehnoloģiskus rīkus, ekspertīzi, savukārt mediju jomas pārstāvji, piemēram, BBC Pasaules dienests, pārraidīs izglītojošas programmas un piedāvās citus materiālus, kas palīdzēs saprast, kā vīruss var ietekmēt cilvēku dzīves visā pasaulē.

Globālās izglītības koalīcijas mērķi ir:

  • palīdzēt valstīm mobilizēt resursus un ieviest jaunus, situācijai atbilstošus risinājumus, lai nodrošinātu izglītību attālināti (izmantojot vai neizmantojot IKT);
  • meklēt taisnīgus risinājumus, lai izglītība būtu pieejama visiem;
  • nodrošināt saskaņotu rīcību, lai atbildības jomas un darbības nepārklājas;
  • atbalstīt skolēnus un studentus atgriezties izglītības iestādē, kad krīze būs beigusies, lai izvairītos no mācību pamešanas riska.

Plašāk par Globālo izglītības koalīciju var uzzināt, klikšķinot šeit.

Aktuālā informācija par izglītības situāciju pasaulē Covid-19 krīzes laikā pieejama, klikšķinot šeit.

Top komentāri

1984nāk
1
kārtējie globālie "Lielie brāļi", kas vēlas iznīcnāt arī mūsu Tēvzemi Latviju!
mazā piezīme
m
Absolūti bezjēdzīga franču komunistu firma, kuras vienīgais nopelns reiz bija fantastiski kvalitatīvs žurnāls UNESCO kurjers.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits