Ar ieceri paredzēt konstitūcijā pilsonības atņemšanas iespēju notiesātiem teroristiem dubultpilsoņiem Francijas prezidents Fransuā Olands nāca klajā pēc 13.novembrī Parīzē notikušajiem teroraktiem.
Taču Tobirā uzskata, ka šāda pilsonības atņemšana būtu diskriminējoša.
"Dažreiz pretošanās nozīmē palikt, dažreiz pretošanās nozīmē aiziet," Tobirā paziņojusi mikroblogu vietnē Twitter.
Parfois résister c'est rester, parfois résister c'est partir. Par fidélité à soi, à nous. Pour le dernier mot à l'éthique et au droit.
ChT
— Christiane Taubira (@ChTaubira) January 27, 2016
Pēc viņas atkāpšanās Olands par tieslietu ministru iecēlis Žanu Žaku Irvoasu, kas līdz šim vadīja parlamentāro likumdošanas komisiju. Jaunā ministra galvenais uzdevums būs "veikt konstitucionālo reformu", paziņoja Tieslietu ministrija.
Franču Gviānā dzimusī Tobirā kļuva par tieslietu ministri 2012.gada 15.maijā pēc Olanda uzvaras prezidenta vēlēšanās. Viņa ir populāra Olanda valdošajā Sociālistiskajā partijā, bet viņu ir kritizējuši labējās partijas Republikāņi biedri.
Tobirā esot tieslietu ministra amatā, 2013.gadā tika pieņemts likums par viendzimuma laulību legalizāciju, šādi īstenojot vienu no Olanda priekšvēlēšanu solījumiem.
Iecerētā konstitūcijas reforma, par kuru parlaments sāks debatēt februāra sākumā, paredz ierakstīt konstitūcijā ne vien pilsonības atņemšanu teroristiem dubultpilsoņiem, bet arī tiesības izsludināt ārkārtas stāvokli.
Cilvēktiesību aktīvisti ir kritizējuši valdības plānus pagarināt pašreizējo ārkārtas stāvokli, kas ir noteikts uz trim mēnešiem līdz 26.februārim.