Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
Šengenas ciematā Luksemburgā 1985. gadā parakstītais līgums ieviesa tā dalībvalstīm iespēju atteikties no iekšējo robežu kontroles, atvieglojot cilvēku pārvietošanos. Pašlaik šajā zonā ietilpst 26 valstis

Cerības paplašināt brīvās pārvietošanās zonu

Spītējot tam, ka Eiropas imigrācijas krīzes apogeja laikā franču nacionālisti pie uzraksta Šengenas miestiņā Luksemburgā nolika kapu vainagu, tā simboliski apbērējot eiropiešu pārvietošanās brīvību iemiesojošo Šengenas zonas līgumu, 2019. gadā tas joprojām darbojas. Dažas no 26 Šengenas zonas valstīm gan laiku pa laikam ievieš dokumentu kontroli uz robežas, motivējot to ar imigrācijas, noziedzības draudiem vai drošības pasākumiem kādu plaša mēroga starptautisko pasākumu laikā. Tomēr brīvās pārvietošanās ideja izrādījusies tik pievilcīga, ka jau tuvākajā gadā iespējama zonas paplašināšanās.

Top komentāri

hmmm
h
Šengenas zonas problēma ir šāda: godīgām un civilizētām sabiedrībām - Horvātija, Vācija, Francija, Latvija utt ir jāizpilda milzum daudz KRITĒRIJU lai to pilsoņi gūtu tiesību pārvietoties pāri robežām bez kontroles. Taču Šengena nepietiekami sargā ārējo robežu - izrādās staigād turp-šurp arī nepildot kritērijus. Tas tāpat kā negodīgā augstskolā - vieni apmeklē visas lekcijas, kārto eksāmenus, bet beigās izrādās, ka diplomu varēja iegūt arī neko nedarot - izstāstot savu bēdu stāstu ka dzīve grūta. Nepiekrītu eiroskeptiķiem. Ir jānodal graudi no pelavām! Šengenas zonas ideja ir laba un atbalstām. Problēma, kuras novēršanu pieprasa ES pilsoņi - sargājiet ES ĀRĒJO robežu, vells parāvis!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Paplašiniet Šengenas zonu, jo Rietumeiropa izmirst, bet ar Somāliešu bēgļiem to nevar kompensēt!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits