Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Eiropas Parlamenta deputāti nosoda Turcijas spiedienu migrantu jautājumā

Eiropas Savienībai (ES) ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, vienlaikus nodrošinot tiesības uz patvērumu tiem, kam tas nepieciešams, otrdienas debatēs norādīja vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš

Debatēs ar iekšlietu komisāri Ilvu Jūhansoni un Horvātijas prezidentūras pārstāvjiem vairums EP deputātu kritizēja Turcijas prezidentu Radžepu Tajipu Erdoganu par cilvēku ciešanu izmantošanu politisku mērķu vārdā. Daudzi arī uzsvēra, ka 2015. gada bēgļu krīze nav jāatkārto, un uzstāja, ka ES ir jāatjaunina kopējie patvēruma noteikumi.

Daži politisko grupu vadītāji aicināja pārskatīt 2016. gada vienošanos ar Turciju, kurā Turcija apņēmās aizturēt migrantu un patvēruma meklētāju plūsmu apmaiņā pret ES finansiālo palīdzību. Citi izrādīja nopietnas bažas par humanitārā stāvokļa pasliktināšanos uz robežas ar Turciju un Grieķijas salās, kur atrodas tūkstošiem patvēruma meklētāju, no kuriem daudzi ir nepavadīti nepilngadīgie.

Diskusijas laikā tika minēta arī nepieciešamība ievērot Ženēvas konvenciju un piedāvāt aizsardzību bēgļiem, bažas par policijas vardarbību pret cilvēkiem, kas mēģina šķērsot robežu, kā arī risks, ka ES teritorijā varētu mēģināt iekļūst džihādisti.

Kā ziņots, Turcija februāra izskaņā pavēstīja, ka vairs neliks šķēršļus migrantiem, kuri vēlas doties uz Eiropu, un pēc šī paziņojuma robežas virzienā sākās masveidīga nelegālo imigrantu plūsma. Starp tiem, kas šobrīd drūzmējas pie Grieķijas robežas vairums ir afgāņi, taču viņu vidū ir arī daudzu citu valstu pilsoņi, tostarp irāņi, irākieši, bangladešieši un sīrieši.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, apgalvo, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai, un pieprasījusi lielāku palīdzību no ES šajā jomā. Taču ES apgalvo, ka pilda savu daļu no vienošanās, ko 2016.gadā noslēdza ar Turciju par migrācijas plūsmas ierobežošanu no Sīrijas. 

Lēmumu par robežas atvēršanu Erdogans pieņēma pēc situācijas saasināšanās Sīrijas Idlibas provincē.

Top komentāri

reptilis
r
Kādas problēmas? Tām valstīm un to valstu deputātiem,kuri grib uzņemt migrantus neviens taču neaizliedz par SAVU naudu uzturēt un pie sevis izmitināt ,kādu migrantu...,bet ļoti maz ir tādu piemēru...visi grib dalīt citu cilvēku nodokļos samaksāto naudu...veidot iestādes,kurās šie ""jaukie ļaudis""saņems algas...izdos rīkojumus...sūdzēsies par neiejūtīgajiem līdzcilvēkiem....
Edvīns
E
Reģipsis grib izspiest vairāk naudu no ES.
edisons
e
Tiem ES deputātiem u.c. personām,kuras deva akceptu iepriekšējo miljardu piešķiršanu Turcijai, lai Turcija pasargātu ES no bēgļu straumes, jāatmaksā ES kasē no savām kabatām piešķirtie miljardi. Man likās ļoti aizdomīgas tādu summu vienkārši piešķiršanas. Vai tik nepadalījās ar šo naudiņu!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits