Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

EP aicina spēcīgāk reaģēt uz Krievijas draudiem Eiropas drošībai

Eiropas Savienībai (ES) un tās dalībvalstīm ir jāpalielina militārā, politiskā un humānā palīdzība Ukrainai un jāpastiprina aizsardzība pret Krievijas draudiem Eiropas drošībai, teikts trešdien pieņemtajā Eiropas Parlamenta (EP) ikgadējā Kopējās ārpolitikas un drošības politikas izvērtējumā, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP deputāti brīdina, ka ES reakciju uz Krievijas agresijas karu pret Ukrainu cieši vēro daudzi pasaules autokrātiskie režīmi, un tā būtiski ietekmēs šo režīmu rīcību starptautiskajā arēnā, norādīts izvērtējumā, kas tika pieņemts ar 407 balsīm par, 92 pret un 142 atturoties.

EP deputāti aicina ES izmantot Līguma par Eiropas Savienību noteikumus, kas ļautu Padomei lēmumus, kuriem nav militāras ietekmes, jo īpaši attiecībā uz sankcijām un cilvēktiesībām, pieņemt ar kvalificētu balsu vairākumu, ne vairs vienprātīgi.

Ziņojumā ES iestādes arī aicinātas iesniegt priekšlikumu par to, kā ES varētu nodrošināt pastāvīgu vietu visos daudzpusējos forumos, tostarp ANO Drošības padomē.

ES drošība ir cieši saistīta ar paplašināšanās procesa paātrināšanu, vienlaikus ievērojot pievienošanās kritērijus un reformējot ES kaimiņattiecību politiku, uzsver EP deputāti. Viņi arī mudina mazināt ES atkarību no trešo valstu energoresursiem un citām ES infrastruktūrai svarīgām izejvielām, īpaši, ja tos importē no valstīm, kas nepiekrīt Eiropas Savienības vērtībām vai ar kurām Eiropas Savienībai ir "sistēmiska sāncensība".

Savukārt 2022.gada ziņojumā par Kopējās drošības un aizsardzības politikas (KDAP) īstenošanu, kas trešdien tika pieņemts ar 459 balsīm par, 93 pret un 85 atturoties, Eiropas Parlamenta deputāti aicina steidzami izvietot modernus ieročus un nākamās paaudzes pretgaisa aizsardzības sistēmu un mudina Vācijas kancleru Šolcu nekavējoties piegādāt Ukrainai kaujas tankus "Leopard 2". Viņi uzsver, ka Ukraina aizstāv savu teritoriālo integritāti starptautiski atzītās robežās un ka tai steidzami nepieciešama militārā palīdzība un smagie ieroči, lai uzvarētu karā.

Ziņojumā atzinīgi vērtētas jaunās ES iniciatīvas Eiropas drošības un aizsardzības stiprināšanai, jo īpaši Versaļas deklarāciju, Stratēģisko kompasu, kopīgo paziņojumu par ieguldījumu trūkumiem aizsardzībā un ierosināto regulu par kopīgu iepirkumu aizsardzības jomā. Dalībvalstīm būtu jāturpina attīstīt ES kiberdrošības politika un spējas, kā arī jāveido drošības un aizsardzības partnerības ar līdzīgi domājošiem partneriem visā pasaulē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits