EK prezidente preses konferencē Briselē sacīja, ka viņa, kā arī Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un EP prezidents Davids Sasoli otrdien pavadīs Grieķijas premjerministru Kriaku Micotaki uz robežas reģionu.
Grieķija apturējusi patvēruma piešķiršanas procedūras, lai nepieļautu, ka tūkstošiem migrantu šķērso tās robežu ar Turciju, kur prezidents Redžeps Tajips Erdogans sekmē migrantu virzīšanos ES robežas virzienā, lai vērstu spiedienu pret ES un panāktu, ka ES viņu atbalsta, Sīrijā saasinoties militārajai konfrontācijai Sīrijas armijas un tur izvietoto Turcijas bruņoto spēku starpā.
"Es atzīstu, ka Turcija ir sarežģītā situācijā attiecībā uz bēgļiem un migrantiem, bet tas, ko mēs tagad redzam, nav atbilde un atrisinājums," sacīja Leiena.
"Izaicinājumi, ar kuriem šobrīd sastopas Grieķija, ir izaicinājumi Eiropai," viņa piebilda.
Turcija piektdien paziņoja, ka vairs neturēs slēgtu savu robežu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu.
Šādu lēmumu Ankara pieņēma pēc tam, kad Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas armijas karavīri.
Ankara apgalvo, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai.
Erdogans sestdien atkārtoti apstiprināja, ka Turcija ļaus bēgļiem netraucēti doties uz Eiropu, jo Ankara vairs nespējot tikt galā ar jauno bēgļu vilni no Sīrijas.
Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, bažījas, ka karadarbības dēļ no Sīrijas valstī ieradīsies vēl lielāks skaits bēgļu.
TimotijsMakveins
Ko tas līdzēs?
Aizsajūsmasaizrāvāselpa