Renci sacīja, ka nevēlas saglabāt varu tikai varas dēļ, bet vēlas būt pie varas tādēļ, lai mainītu lietas.
"Ja pilsoņi nobalsos pret, (..) es nebūšu tas, kurš piekritīs kopā ar citām partijām veidot tehnokrātu valdību, kurai ir tikai viens mērķis," proti, reformēt vēlēšanu likumu, pirms var tikt sarīkotas pirmstermiņa vēlēšanas, intervijā radio paziņoja Renci.
Jau vēstīts, ka Renci savu politisko nākotni ir tieši saistījis ar referenduma iznākumu un gadījumā, ja reformas tajā tiks noraidītas, visticamāk, sekos valdības krīze, kuras rezultātā var nākties izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas.
Referendumam nodotā likumprojektu pakete paredz vērienīgākās Itālijas politiskās sistēmas pārmaiņas pēdējo 70 gadu laikā, tostarp samazināt Senāta un reģionālo parlamentu pilnvaras, kā arī garantēt spēcīgāku un stabilāku centrālo valdību.
Savukārt reformas pretinieki apgalvo, ka tādējādi tiks pārmērīgi nostiprināta centrālā izpildvara un apdraudēts demokrātijas varas dalīšanas princips.
Laikrakstā Sole24Ore ceturtdien publiskotā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka 34% itāļu gatavojas balsot pret konstitucionālajām reformām, par gatavi balsot 29%, bet 37% vēl nav izlēmuši, kā balsos.
Vairāki politologi prognozē, ka gadījumā, ja reformas referendumā tiks noraidītas, Renci tiešām nāksies atkāpties.
Itālijas prezidents Serdžo Matarella varētu uzticēt Renci vadīt tehnokrātu valdību, kas Itālijai nebūtu nekas jauns.
Tehnokrātu valdībai tiktu uzticēts grozīt vēlēšanu likumu pirms pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanas. Tomēr Renci šādu scenāriju noraidīja, sakot, ka nepiedalīsies "vecā stila politiķu mazajās spēlītēs".