Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lielbritānijas valdība aicina uzkrāt medicīnas preces pirms Brexit pārejas posma beigām

Lielbritānijas valdība pirmdien aicināja medicīnas preču piegādātājus veidot uzkrājumus, ņemot vērā to, ka tuvojas Brexit pārejas posma beigas.

"Mēs mudinām uzņēmumus padarīt uzkrāšanu par svarīgu daļu no rezerves plāniem, un aicinām nozari pēc iespējas veidot uzkrājumus, kuru mērķa līmenis būtu sešu nedēļu kopējais [medicīnas preču] daudzums Lielbritānijā," teikts Veselības ministrijas vēstulē medicīnas preču piegādātājiem, kura pirmdien publicēta ministrijas vietnē.

Šādu rezervju veidošana ir vēl jo svarīgāka tāpēc, ka jaunā koronavīrusa pandēmija jau ir apgrūtinājusi daudzu preču piegādi.

Lai gan Lielbritānija jau 31.janvārī atstāja Eiropas Savienību (ES), līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā valsts vēl paliek ES iekšējā tirgū un muitas savienībā.

Sarunas par pēc Brexit brīvās tirdzniecības vienošanos starp Lielbritāniju un ES pašlaik ir nonākušas strupceļā. Ja vienošanās netiks panākta, tad abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi ar muitas nodevām un tirdzniecības barjerām.

Šāds scenārijs var nozīmēt preču plūsmas samazināšanos starp Lielbritāniju un ES. Valdība tagad fokusējas uz to, lai ierobežotu preču plūsmas samazināšanās ietekmi uz medikamentu un citu medicīnas preču piegādi.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits