Eirozona bijis "nelaimi nesošs projekts", sacīja Džonsons - premjerministra Deivida Kemerona Konservatīvās partijas biedrs -, piebilstot, ka Lielbritānija rīkojusies pareizi, paliekot ārpus tās.
Centieni atrisināt eirozonas krīzi ar vēl ciešāku savienību ir "nedemokrātiski un tāpēc arī intelektuāli un morāli nepareizi", sacīja mērs, norādot, ka Londonai vajadzētu šīs izmaiņas izmantot, lai atkārtotās sarunās vienotos par attiecībām ar Briseli. "Mums vajadzētu konstruēt attiecības ar ES tādā veidā, kas tuvāk līdzinātos Norvēģijas un Šveices attiecībām, tikai ar to atšķirību, ka mēs atrastos vienotā tirgus padomes iekšienē un spētu veidot likumdošanu," skaidroja Džonsons. "Tas ir atkārtotās sarunās panākts līgums, kas mums būtu jānodod balsošanai Lielbritānijas tautai."
"Ir pienācis īstais laiks, lai mums būtu referendums, un jautājums būs ļoti vienkāršs. Vai jūs vēlaties palikt ES vienotajā tirgū - jā vai nē? Un ja tauta uzskatīs, ka jaunais līgums nav uzlabojums, tad viņi īstenos savas suverēnās tiesības pamest ES," norādīja mērs.
Kemerons vēl pagājušajā nedēļā likumdevējiem sacīja, ka ir "sākušas pavērties iespējas, lai [ar Eiropu] izveidotu citādākas attiecības, labākas attiecības".
Džonsons noraidīja pieņēmumus, ka Lielbritānija par distancēšanos no Briseles varētu tikt sodīta, jo "mūsu partneri atzīst, ka tas, kas ir labi Londonai, patiesībā ir labi arī ES kopumā". "Londonas nākotne ir atrašanās pasaules ekonomikas sirdī, vairāku savstarpēji saistītu struktūru centrā, brīvi tirgojoties ar ES, bet ar skatienu pavērstu uz 21.gadsimta izaugsmes tautsaimniecībām," norādīja Džonsons.