Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +10 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Princis Harijs ar sievu paziņo, ka samazinās savu lomu karaļnamā

Lielbritānijas princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla trešdien nāca klajā ar pārsteidzošu paziņojumu, ka viņi nolēmuši samazināt savu lomu karaļnama pārstāvēšanā.

Pāris savā paziņojumā informēja, ka pavadīs kādu laiku Ziemeļamerikā un pārtrauks ilgi uzturētās attiecības ar presi.

Mediji ziņoja, ka Saseksas hercogs un hercogiene par savu lēmumu nav iepriekš informējuši ne karalieni Elizabeti II, kas ir Harija vecmāmiņa, ne Harija tēvu princi Čārlzū.

Pārsteidzošā ziņa seko šī pāra vētraini pavadītam gadam. Princis Harijs un Megana ir atklāti atzinuši, ka viņiem ir grūti būt uzmanības centrā un ka viņi atsvešinājušies no Harija brāļa prinča Viljama. Pāris oktobrī nolēma sākt tiesvedību pret tabloīdu presi, iesūdzot tiesā laikrakstu "cietsirdīgas kampaņas" dēļ.

"Mēs esam nodomājuši aiziet no karaliskās ģimenes "nozīmīgo" locekļu lomas un strādāt, lai kļūtu finansiāli neatkarīgi, vienlaikus turpinot pilnīgi atbalstīt Viņas majestāti karalieni," teikts paziņojumā, kuru publiskoja Bekingemas pils.

"Mēs esam izvēlējušies šogad veikt pāreju, sākot veidot progresīvu jaunu lomu šīs institūcijas ietvaros," pāris piebilda. "Mēs tagad plānojam sabalansēt savu laiku starp Apvienoto Karalisti un Ziemeļameriku."

Bekingemas pils pēc stundas un 40 minūtēm publiskoja citu paziņojumu, kurā teikts, ka diskusijas ar Saseksas hercogu un hercogieni ir "agrīnā stadijā".

"Mēs saprotam viņu vēlmi pēc atšķirīgas pieejas, bet tie ir sarežģīti jautājumi, kuru izskatīšanai būs vajadzīgs laiks," piebilsts šajā paziņojumā.

35 gadus vecais Harijs un 38 gadus vecā Megana ir starp karaļnama svarīgākajiem locekļiem un līdzīgi Viljamam un viņa sievai Keitai tiek uzskatīti par monarhijas nākotni.

Harijs un Megana Ziemassvētku sezonā pavadīja sešas nedēļas Kanādā, pirms tam atzīstot, ka nejūtas ērti būt mediju uzmanības centrā pēc savām kāzām 2018.gada maijā un dēla Ārčija piedzimšanas pērnā gada maijā.

Viņi arī nebija klāt karaļnama tradicionālajos Ziemassvētkos Sendringemas muižā, jo svētkus pavadīja pie Meganas mātes Dorijas Reglendas.

Top komentāri

Correct dissection
C
The children of the kinghouse and some of the girls who dream of becoming princesses do not understand the nature of the state structure. Each country is from God (Rom-13) and the relationship between people and the country is well understood if read 1. Chapter 8 of Samuel's book. Children who only among millions of others have been given the gift of God - influence the functioning of the country and relations in society, these children DO NOT UNDERSTAND it... and the given gift of God is “dropped into the ground”.
Pareizaissecinājums
P
Karaļnama bērni un dažas meitenes, kuras sapņo kļūt par princesēm, neizprot valsts uzbūves būtību. Katra valsts ir no Dieva (Rom-13.) un attiecības starp cilvēkiem un valsti ir labi saprotamas, ja izlasa 1.Samuēla grāmatas 8. nodaļu. Bērni, kuriem vienīgajiem no miljoniem citu, ir dota Dieva dāvana -ietekmēt valsts funkcionēšanu un attiecības sabiedrībā, šie bērni to NESAPROT... un doto Dieva dāvanu "nomet zemē".
Miesa
M
Tas bastards sen bija jāizmet no karaļnama.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits