Otrdienas rītā Berlīnes Marcānas rajonā izcēlās vairāki ugunsgrēki, kuros cieta celtņi un Vācijas valsts dzelzceļa uzņēmums "Deutsche Bahn" signālsistēmas kabeļi, paziņoja policija. Ugunsgrēka dzēšanas laikā uz aptuveni stundu tika ierobežota tramvaju un citu transportlīdzekļu satiksme Landsbergera alejā.
Policija pieļauj, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana ar politisku motīvu. Vācijas mediji ziņo, ka atbildību par dedzināšanu uzņēmies kāds kreiso ekstrēmistu grupējums.
Grupējums paziņojis, ka būvfirma "Strabag" ir iesaistīta miljardam Īlonam Maskam piederošā uzņēmuma "Tesla" rūpnīcas paplašināšanā Grīnheidē, pie Berlīnes.
2022.gada sākumā atvērtā rūpnīca Grīnheidē ir vienīgā "Tesla" ražošanas bāze Eiropā.
Kreisais grupējums apgalvoja, ka uzņēmums rūpnīcā būvē kravu termināli, ko pārvaldīs "Deutsche Bahn", un ka projekta īstenošanai paredzēts izcirst lielu meža platību.
2023.gada nogalē "Tesla" paziņoja, ka plāno paplašināt Grīnheides rūpnīcu, lai divkāršot tās ražošanas jaudu līdz miljonam automašīnu gadā. Taču pēc vietējo iedzīvotāju protestiem, "Tesla" ierobežoja savu plānus, taču ideja par rūpnīcas paplašināšanu joprojām izraisa vides aktīvistu protestus.
2024.gada martā iespējams dedzināšanas uzbrukums augstsprieguma līnijas balstam aptuveni uz nedēļu pārtrauca rūpnīcas elektroapgādi, traucējot ražošanu. Aktīvisti arī sacēluši mājiņas kokos mežā pie rūpnīcas.