"Es neklāstīšu sīkumus un detaļas. Mēs brīdinājām Snoudena kungu, ka jebkāda viņa darbība, kas ir saistīta ar kaitējuma nodarīšanu Krievijas un Amerikas attiecībām, mums ir nepieņemama," Čitas lidostā pirms izlidošanas uz Maskavu sacīja prezidents. "Mēs nevaram uzvesties kā citas valstis un mēs tā neuzvedīsimies. Krievijai ir neatkarīga ārpolitika, un mēs to īstenosim. Ceru, ka mūsu partneri to saprot un izturas pret to mierīgi, ar izpratni. Starpvalstu attiecības manā skatījumā ir daudz svarīgākas par ķildām ap specdienestu darbību," sacīja valsts galva.
Snoudens, kurš atklātībai nodevis ziņas par ASV izlūkdienesta tīmekļa izspiegošanas programmām, Krievijas Federālā migrācijas dienesta pārstāvim otrdien nodevis oficiālu lūgumu par pagaidu patvēruma piešķiršanu Krievijā. Bijušais CIP darbinieks par nodomu lūgt patvērumu Krievijā paziņoja jau piektdien, Maskavas Šeremetjevas lidostā tiekoties ar Krievijas cilvēktiesību aktīvistiem. Vienlaikus viņš solīja, ka nekaitēs Savienotajām Valstīm. Pēc visa spriežot, šis solījums bija reakcija uz Kremļa prasību, lai viņš beidz nopludināt kaitējošu informāciju par ASV spiegošanas programmu.
Kremlis piektdien atkārtoti paziņoja, ka Snoudens var palikt Krievijā, ja vien pārstāj izplatīt informāciju, kas kaitē ASV. "Snoudena kungs var hipotētiski palikt Krievijā, ja viņš, pirmkārt, pilnībā pārtrauc mūsu amerikāņu partneriem un ASV-Krievijas attiecībām kaitējošas darbības un, otrkārt, ja viņš pats to lūgs," norādīja prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs.
Krievijas parlamenta apakšnama spīkers Sergejs Nariškins valsts televīzijai sacīja, ka Krievijai vajadzētu piešķirt Snoudenam patvērumu. Bijušo CIP darbinieku viņš nodēvēja par "cilvēktiesību aizstāvi". Jau pēc Snoudena piektdienas paziņojuma, ka viņš grasās lūgt patvērumu Krievijā, ASV reaģējušas, atkārtoti pieprasot bijušā CIP darbinieka izdošanu.