"Neviens visā izplatījumā nevar mūs atbruņot. Gluži pretēji, mēs saglabāsim savas spējas aizsargāt mūsu pilsoņus," uzrunājot jauniešu Gazas joslā, uzsvēra Sinvars. "Nav neviena spēkos no mums izspiest okupācijas atzīšanu."
Kā ziņots, ASV prezidenta Donalda Trampa īpašais pārstāvis starptautiskajās sarunās Džeisons Grīnblats ceturtdien norādīja, ka topošajai palestīniešu nacionālās vienotības valdībai ir jāatzīst Izraēla un jāatbruņo kustība Hamas.
"Jebkurai palestīniešu valdībai ir nepārprotami un konkrēti jāapliecina uzticība nevardarbības principam, jāatzīst Izraēlas valsts, jāakceptē iepriekšējās vienošanās un saistības pušu starpā, arī attiecībā uz teroristu atbruņošanu, kā arī jāuzņemas saistības attiecībā uz miermīlīgām sarunām," teikts Grīnblata izplatītajā paziņojumā.
"Ja Hamas grib spēlēt kaut kādu lomu palestīniešu valdībā, tai ir jāakceptē šīs pamatprasības," uzsvēra Grīnblats.
Analoģisku nostāju jau iepriekš paudusi Izraēlas valdība.
Hamas pagājušajā nedēļā parakstīja vienošanos ar konkurējošo kustību Fatah par nacionālās vienotības valdības izveidi, pieliekot punktu desmitgadi ilgušajam konfliktam abu palestīniešu lielāko kustību starpā.
Saskaņā ar Kairā parakstīto vienošanos šobrīd Fatah kontrolētā palestīniešu pašpārvalde, kuru vada tās prezidents un Fatah līderis Mahmuds Abass, pārņems kontroli pār Gazas joslu līdz 1.decembrim.
Tomēr visi līdzšinējie palestīniešu izlīguma mēģinājumi bijuši neveiksmīgi, un galvenais klupšanas akmens bijusi Hamas atteikšanās atbruņot savu 25 000 vīru lielo militāro spārnu.
Kopš 2006.gada janvārī palestīniešu parlamenta vēlēšanās uzvarēja Hamas, tās attiecības ar vēlēšanās zaudējušo Abasa grupējumu Fatah bijušas saspīlētas, spriedzei dažkārt pāraugot bruņotās sadursmēs. Līdz šim palestīniešu teritorijās pastāvēja faktiska divvaldība - Gazas joslu kontrolēja Hamas valdība, bet Rietumkrastu - Abasa izveidotais ministru kabinets.
nekā jauna