"Šīs tendences rada jautājumu par to, cik lielā mērā [Izraēlas Drošības spēku] sadursmju noteikumi, kas nav publiski, atbilst starptautiskajām tiesībām," teikts komisāra paziņojumā Ženēvā.
Jau ziņots, ka piektdien sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas Izraēlas armijas raidītas lodes laupījušas dzīvību trim palestīniešiem, bet vēl vairāki desmiti tika ievainoti.
Palestīniešu skaits, kas nogalināti kopš protestu sākuma 30.martā, ir pieaudzis līdz 45. Hospitalizēti 154 citi cilvēki, kuriem bijušas šautas brūces un kas bija saelpojušies asaru gāzi.
Palestīnieši pie Gazas joslas un Izraēlas robežas protestē, pieprasot tiesības atgriezties dzimtajās zemēs, kas tagad atrodas Izraēlas teritorijā un no kurām viņi devās bēgļu gaitās vai tika padzīti. Palestīnieši plāno turpināt šos protestus līdz 15.maijam.
Izraēla skaidro, ka bēgļu atgriešanās nozīmētu ebreju valsts beigas, un apsūdz Gazas joslā valdošo kustību Hamas, ka tā izmanto protestus par aizsegu vardarbībai.
Zeids sacīja, ka palestīnieši nogalināti okupētā teritorijā, tātad Izraēla var būt pārkāpusi 4.Ženēvas konvenciju, kuras mērķis ir aizsargāt kara vai okupācijas skartus civiliedzīvotājus.
Izraēlas drošības spēkiem, kuri apsargā robežas žogu, jālieto nāvējošs spēks tikai nāves vai nopietna ievainojuma draudu novēršanai, teica Zeids.
"Ir grūti saskatīt, kā riepu dedzināšana vai akmeņu mešana, vai pat Molotova kokteiļu mešana no ievērojama attāluma uz smagi aizsargātiem drošības spēkiem aizstāvības pozīcijās var tikt uzskatīta par tādu, kas radītu šādus draudus," sacīja ANO komisārs.
Zeids arī jautāja, kāpēc 233 palestīniešu bērni ir ievainoti ar kaujas munīciju, turklāt četri ir sašauti, tai skaitā trīs ar lodēm, kas trāpījušas galvā vai kaklā.
Le krasawa
Rusofobu
Nesapratu