Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Lavrovs peļ Sīrijas opozīcijas apsēstību ar Asada gāšanu

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs trešdien nosodīja Sīrijas opozīcijas "apsēstību" ar prezidenta Bašara al Asada gāšanu, kas kavē konflikta diplomātiskā atrisinājuma centieniem.

"Patlaban viss atduras pret opozīcijas apsēstību ar prezidenta Bašara Asada gāšanu," tradicionālajā gada sākuma preses konferencē sacīja ministrs. "Kamēr tiek uzturēta šī nesamierināmā nostāja, nekas labs nevar notikt. Karadarbība turpināsies un cilvēki mirs." Tas, ka opozīcija turpina uzstāt uz Asada gāšanu, kaitē diplomātiskā atrisinājuma centieniem, kurus atbalstīja bijušais ANO un Arābu līgas sūtnis Kofi Annans un turpina atbalstīt viņa pēctecis Lahdars Brahimi.

Lavrovs konkrēti kritiku veltīja Sīrijas Nacionālajai koalīcijai - Rietumu atbalstītajai opozīcijas grupējumu jumtorganizācijai, kas pērn tika izveidota Dohā -, pārmetot tai, ka tā par vienu no saviem pamata mērķiem izvirzījusi Asada gāšanu. "Mūsu prioritāte nav ģeopolitisko mērķu sasniegšana, kāda acīmredzot ir režīma gāšanas ideja, bet mums prioritāte ir situācijas stabilizācija šajā valstī, nevis Bašara Asada režīma saglabāšana vai gāšana," skaidroja Lavrovs. Citiem ārējiem spēlētājiem "prioritātes acīmredzot ir citas", norādīja ministrs. "Viņi it kā runājot visu saprot, saprot tos draudus, ko sevī satur Sīrijas valsts sagraušanas perspektīvas, bet, kad viņi iziet publiskajā telpā, viņi sāk klāstīt nedaudz citādākas lietas, kas atšķiras no tā, ko viņi mums saka privātā kārtā."

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 000 cilvēku. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.

Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.

Asads 6.janvārī nāca klajā ar vairākpakāpju plānu Sīrijas konflikta izbeigšanai, aicinot ārvalstis apturēt nemiernieku finansēšanu un solot nacionālā izlīguma konferences sarīkošanu, kam sekotu referendums par jauno konstitūciju, parlamenta vēlēšanas un jaunas valdības izveide. Tiesa, Asada politiskā atrisinājuma plāns nav izraisījis Rietumu atbalstīto Sīrijas opozīcijas grupējumu interesi, bet pašas rietumvalstis skaidrojušas, ka tas esot "atrauts no realitātes".

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits