Ar piemiņas pasākumiem Izraēlā un citur pasaulē, kā arī ar protestiem šodien tiks atzīmēta palestīniešu islāmistu kaujinieku iebrukuma Izraēlā no Gazas joslas otrā gadadiena. 2023. gada 7. oktobra iebrukums ne tikai šokēja ar vairāk nekā tūkstoša cilvēku nogalināšanu un vairāku simtu ķīlnieku sagrābšanu, bet arī izraisīja Izraēlas atbildes karadarbību Gazas joslā, kura prasījusi desmitiem tūkstošu cilvēku dzīvību un nav beigusies arī pašlaik, kā arī noveda pie būtiskām izmaiņām Tuvo Austrumu reģiona politiskajā ainā, secina Deutsche Welle.
Cerības uz uguns pārtraukšanu Gazas joslā un ķīlnieku atbrīvošanu atjaunoja plāni vakar Ēģiptē sākt netiešās sarunas starp palestīniešu islāmistu kaujinieku organizāciju Hamās un Izraēlu par ASV piedāvāto miera plānu. Tiesa, eksperti norāda, ka šo cerību ceļā stāv būtiskas domstarpības starp Hamās un Izraēlu par atsevišķu miera plāna punktu realizāciju.
Asiņainais slaktiņš
2023. gada 7. oktobrī pusseptiņos no rīta Hamās organizētā operācijā, kurā piedalījās dažādu palestīniešu islāmistu brigāžu kaujinieki un arī civilistu grupas, ap sešiem tūkstošiem uzbrucēju 119 vietās no Gazas joslas vienlaikus ielauzās Izraēlas teritorijā, sagraujot robežnožogojumus. Iebrukumu ievadīja vairāk nekā četru tūkstošu raķešu raidīšana pa Izraēlas teritoriju no Gazas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 7. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00

