Hawks atspēlējas no 26 punktu deficīta; Clippers uzvar bez savainotā Lenarda

Atlantas Hawks un Losandželosas Clippers komandas trešdien nonāca vienas uzvaras attālumā, lai sasniegtu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) konferenču finālus.

"Hawks" viesos ar rezultātu 109:106 (24:38, 16:24, 29:25, 40:19) bija pārāka pār Filadelfijas "76ers".

Austrumu konferences pusfinālsērijā līdz četrām uzvarām ar 3-2 vadībā ir "Hawks".

Viesi bija iedzinējos teju visu spēli, bet pamanījās atspēlēt 26 punktu deficītu. Minūti un 26 sekundes pirms finālsvilpes Trē Jangs realizēja trīs soda metienus un izvirzīja "Hawks" priekšā (105:104). Kopš tā brīža "76ers" vadību vairs neatguva.

Jangs ar 39 punktiem bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, 19 punktus un 11 atlēkušās bumbas pievienoja Džons Kolinss, 16 punkti bija Danilo Galināri, bet 15 - Lū Viljamsam.

"Mēs cīnāmies, neatkarīgi no tā, kāds ir rezultāts. Esam pārliecināti viens par otru," pēc mača teica Jangs.

"76ers" komandā spēle balstījās uz Žoela Embīda un Seta Karija pleciem. Embīds pirmajā ceturtdaļā meta nekļūdīgi un kopā guva 39 punktus, izcīnot arī 13 atlēkušās bumbas, bet Karijam bija 36 punkti. Zīmīgi, ka Embīds un Karijs bija vienīgie "76ers" basketbolisti, kuri otrajā puslaikā realizēja metienus no spēles.

Tikmēr "Clippers" izbraukumā ar rezultātu 119:111 (36:37, 24:28, 32:18, 27:28) uzvarēja Jūtas "Jazz".

Rietumu konferences pusfinālā ar 3-2 vadībā ir "Clippers".

Losandželosas komanda spēlēja bez Kavai Lenarda. Viens no "Clippers" vadošajiem spēlētājiem Lenards guvis ceļgala krustenisko saišu traumu un šajā sērijā varētu neatgriezties laukumā.

Pols Džordzš uzvarētājiem guva 37 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, Markuss Noriss piebalsoja ar 25 punktiem, bet Redžijs Džeksons - ar 22 punktiem.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 32 punktiem bija deviņus tālmetienus realizējušais Bojans Bogdanovičs, 21 punkts bija Donovanam Mičelam, bet 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Rūdijam Gobēram.

"Jazz" uzvarēja pirmo puslaiku, tomēr trešajā ceturtdaļā tikai sešas reizes iekaroja grozu, kas ļāva pretiniekiem pārņemt vadību.

Sestās spēles šajās sērijās notiks piektdien Atlantā un Losandželosā.

Rietumos finālu jau sasniegusi Fīniksas "Suns", bet Austrumos Bruklinas "Nets" ir vadībā ar 3-2 pret Milvoki "Bucks".

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.