Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Bagatska un Strēlnieka Budivelnik cīnās, bet galotnē cienīgi zaudē Barcelona

Zaudējumu ULEB Eirolīgā ceturtdien piedzīvoja Latvijas izlases saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Ukrainas čempionvienība Kijevas "Budiveļņik", kas savā laukumā ar rezultātu 74:84 (21:24, 27:22, 8:16,18:22) piekāpās slavenajai Spānijas komandai "Barcelona".Pirmais puslaiks starp "Budiveļņik", ko trenē Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, un "Barcelona" komandām aizritēja līdzvērtīgā cīņā, turklāt lielajā pārtraukumā Ukrainas klubs devās ar divu punktu pārsvaru - 48:46.

Tomēr otrajā spēles pusē Barselonas vienība ņēma iniciatīvu savās rokās un neatlaida vadību kopš trešās ceturtdaļas vidus, pamazām palielinot pārsvaru.Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 48 sekundes, gūstot divus punktus. Latvietis iemeta vienu no pieciem divpunktu metieniem, taču aizmeta garām abus tālmetienus. Tāpat Strēlnieka kontā pa vienai atlēkušajai bumbai un rezultatīvai piespēlei, nopelnot -6 efektivitātes koeficienta punktus.Rezultatīvākais "Budiveļņik" rindās bija lietuvietis Darjušs Lavrinovičs, kurš iemeta 21 punktu.Tikmēr "Barcelona" sastāvā ar 16 punktiem izcēlās Džoijs Dorsijs, savukārt 15 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles pazīstamā Huana Karlosa Navaro kontā."Barcelona" komandai šī bija trešā uzvara piecās spēlēs, kas ļauj saglabāt otro vietu A apakšgrupā, savukārt "Budiveļņik" piedzīvoja jau ceturto zaudējumu un tas neļauj pacelties no pēdējās vietas grupā.Tikmēr Lietuva čempioni Kauņas "Žalgiris" savā laukumā ar 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27) apspēlēja Bambergas "Brose Baskets" no Vācijas.Kaspars Vecvagars šim mačam nebija pieteikts, bet Lietuvas komandas rindās rezultatīvākais bija amerikānis Džastins Dentmons, kura rēķinā 24 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles.Šī Kauņas kluba bija otrā uzvara piecās šīs sezonas Eirolīgas spēlēs, kas ļauj ieņemt ceturto vietu B apakšgrupā.Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā laukumā kopumā devušies jau 17 latviešu basketbolisti. Šosezon viņu rindām pievienojās Strēlnieks un Vecvagars.Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Milānā nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.