Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Barons/LMT basketbolisti zaudē BBL Prezidenta kausa finālā

Barons/LMT basketbolisti SEB Baltijas līgas Prezidenta kausa izcīņas finālspēlē zaudēja Viļņas Lietuvos rytas komandai 78:80 (20:28, 45:50, 63:64). Pa 17 punktiem rīdzinieku labā guva Rojs Braits, Kaspars Bērziņš un Adrians Henings. SEB Baltijas basketbola līgas sezona sāksies 2.oktobrī.

Spēles sākums rīdziniekiem sanāca pavisam neveiksmīgs, un jau trešajā minūtē Kārlim Muižniekam nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu (3:13). Aizsardzībā Barons brīžam spēlējam atzīstami un uz tā rēķina apturēja viesu pirmo izrāvienu, taču uzbrukumā līdera lomu labu brīdi neviens uzņemties tā arī nespēja.

Otrās ceturtdaļas sākumā iniciatīvu uzņēmās Gusts, pēc kura diviem precīziem tālmetieniem starpība saruka līdz 26:31, bet pēc vēl diviem netraucētiem Bērziņa un Braita trīspunktniekiem vadībā jau bija Barons – 37:35. Kādu brīdi laukumā valdīja līdzvērtīga spēle, tomēr puslaika beigas mazliet veiksmīgāk nospēlēja Lietuvos rytas.

Pēc pārtraukuma turpinājās līdzīga cīņa, un rezultāta starpība turējās aptuveni piecu punktu robežās, jo trešās ceturtdaļas beigās rīdzinieki atkal bija likvidējuši. Mazliet apsīka abu komandu precizitāte tālmetienos, mazliet uzmanīgāk basketbolisti spēlēja aizsardzībā, tāpēc rezultāts auga lēnāk. Ceturtās ceturtdaļas vidū Lietuvos rytas ieguva sešu punktu pārsvaru (72:78), taču arī tas vēl nebija izšķirošais brīdis. Pēdējās minūtēs, kad rezultāts bija 78:80, komandas apmainījās ar trim nerezultatīviem uzbrukumiem, bet Barona pēdējais uzbrukums beidzās ar trim neprecīziem metieniem.

Barons/LMT spēli aizvadīja bez nelielu savainojumu guvušā Aleksandera, ļoti īsu laiku laukumā bija arī Šķēle, toties lielāks spēles laiks pienācās komandas jaunpienācējiem un gados jaunākajiem basketbolistiem.