Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

BK Ventspils panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā rezultāts ir kļuvis neizšķirts 1:1. Sērijas otrajā spēlē piektdien Rīgā uzvaru svinēja BK Ventspils, kas pārspēja Barons/LMT vienību ar 84:75.

Ebernetijs un Šķēle ar precīziem metieniem izvirzīja vadībā Barons/LMT vienību, tomēr neatpalika arī ventspilnieki. Pie rezultāta 13:12 Barons/LMT veica zibenīgu izrāvienu līdz 24:12. Pārliecība rīdziniekiem bija daudz lielāka nekā pirmajā cīņā, viņi labi spēlēja aizsardzībā un uzbrukumā bija precīzi. Pirmajā ceturtdaļā vien rīdzinieki realizēja trīs no četriem tālmetieniem un deviņus no 13 divpunktu metieniem, izvirzoties vadībā ar 30:19.

Otrais periods iesākās vairs ne tik pārliecinoši Barons/LMT izpildījumā, taču rīdzinieki pārsvaru sargāja. Ventspilnieki iespēlējās arvien enerģiskāk - rīdzinieku ciešā aizsardzība sāka pajukt, ventspilnieki beidzot tika arī līdz groza apakšai, pamazām krāja punktus un trīs minūtes un 21 sekundi pirms puslaika beigām pēc Veselova metiena viesi pirmo reizi izvirzījās vadībā (35:34). Līdz beigām viesi papildināja punktu krājumu līdz 43:39.

Pēc pārtraukuma ventspilnieki turpināja pirmajā puslaikā iesākto un izvirzījās vadībā pat ar 48:37. Ar Šķēles un Ebernetija precīzajiem metieniem mājiniekiem izdevās pietuvoties līdz četriem punktiem, tomēr atkal sekoja viesu atrāviens (55:49), kuru līdz pēdējai desmitminūtei sargāja droši.

Pēdējo ceturtdaļu mājinieki ļoti centās atspēlēt punktu deficītu, tomēr neveicās metienu realizāciju. Ventspilnieki itin labi kontrolēja situāciju laukumā. Sešas minūtes pirms beigām viesi panāca jau desmit punktu pārsvaru (76:66). Tobrīd mājinieki sāka spēlēt agresīvāk un veidoja presingu jau pie ventspilnieku groza. Tas nesa augļus, jo mājiniekiem izdevās dažus punktus atspēlēt.

Laukuma saimnieki sadeldēja starpību līdz trim punktiem, tomēr divas minūtes pirms beigām Vairogs ar tālmetienu panāca 80:74. Pēc abpusējām neprecizitātēm metienos pienāca spēles pēdējā minūte. Brūniņš nerealizēja tālmetienu, 44 sekundes pirms beigām Zaķis ietrieca bumbu no augšās un praktiski nodrošināja viesu uzvaru.

Nākamā spēle notiks pirmdien Ventspilī.

x x x

LBL finālsērija

Barons/LMT 75:84 BK Ventspils

Barons/LMT: Šķēle 22, Bērziņš 20, Ebernetijs 14, Okafors 7, Brūniņš 5, Adomaitis 4, Skirmants 3.

BK Ventspils: Kārters 17, Vairogs 16, Veselovs 13, Zaķis 11, Kings 11, Bertāns 5, Jurevičus 5, Strēlnieks 4, Umbraško 2.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...