Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Čempionvienība Ventspils apspēlē Jelgavas basketbolistus

Latvijas čempione Ventspils piektdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar 78:57 (28:12, 21:16, 5:15, 24:14) pieveica Jelgava komandu.Ventspilnieki pārliecinoši kontrolēja notikumu gaitu pirmajā puslaikā, vispirms pirmo ceturksni noslēdzot jau ar 28:12, bet lielajā pārtraukumā dodoties ar 21 punkta pārsvaru (49:28).

Tiesa, trešajā ceturtdaļā jelgavnieki demonstrēja pretestību, ļaujot Latvijas čempioniem gūt tikai piecus punktus un samazinot starpību vairs tikai līdz 11 punktiem (54:43).Tiesa,_ Ventspils _komanda atguvās noslēdzošajā ceturtdaļā, kad atkal spēja atjaunot pārsvaru virs 20 punktiem, dueļa noslēgumā vairs neradot šaubas par tā uzvarētāju.Ventspils rindās 13 punktus guva Džerajs Grānts, bet 12 pievienoja Mārtiņš Meiers. Savukārt Jelgavas sastāvā 14 punkti Dāvim Gekam, bet 13 - lietuvietim Denisam Krestiņinam.Šis mačs zīmīgs bija Ventspils vienības spēlētājam Akselim Vairogam, kuram tā bija 150.cīņa ventspilnieku sastāvā.Ventspilniekiem šis bija pirmais mačs kopš pagājušā gada 17.decembra, bet jelgavniekiem - kopš 28.decembra.Abas komandas iepriekš savā starpā tikās pērnajā oktobrī, kad Ventspils viesos uzvarēja smagā cīņā ar 68:62.Pēdējos piecos mačos Jelgavas komanda izcīnījusi trīs uzvaras, bet Ventspils šosezon šajā turnīrā spēkojas tikai ar vienu zaudējumu.Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir astoņas uzvaras deviņās spēlēs, bet tai ar 12 panākumiem 15 mačos seko Jūrmala/Fēnikss un Liepāja/Triobet. Vicečempione VEF Rīga ar diviem panākumiem trijās cīņās atrodas vien ceturtajā pozīcijā, Jēkabpils basketbolisti ar desmit panākumiem 17 cīņās ir piektie, bet pirmo sešinieku ar astoņām uzvarām 15 spēlēs noslēdz pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošā Barons/LDz.