Pēc sensacionāli aizraujošajām ceturtdaļfināla sērijām Latvijas Užavas kausa izcīņas basketbolā pirmās pusfināla cīņas noslēdzās ar pārliecinošām viesu uzvarām, tomēr Rīgas zeļļu un Valmiera Glass/ViA duelī intriga bija 37 ar pusi minūtes.
Užavas kausā, kas savulaik aizstāja Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēli, līdz šim čempioni noskaidroti četras reizes, allaž triumfējot VEF Rīga. Tomēr šoreiz būs jauns uzvarētājs, jo ceturtdaļfinālā rīdzinieki bez variantiem piekāpās Valmiera Glass/ViA. Visās citās sērijās cīņa ritēja daudz sīvāk. Tā Ventspils pēc uzvaras ar 17 punktu pārsvaru pār Ogri pirmajā spēlē atbildes mačā pārsvaru izsēja un pusfinālā iekļuva vien pēc Artūra Ausēja pēdējās sekundes metiena no savas laukuma puses. Liepāja pēc otrās spēles pirmā puslaika bija priekšā summā ar 18 punktiem pret Rīgas zeļļiem, betbeigās cieta neveiksmi, savukārt divu studentu vienību duelī Nacionālās līgas komanda RSU/VEF Rīga, pateicoties Alberta Putāna groza guvumiem galotnē, summā ar vienu punktu pieveica Latvijas Universitāti. "Ja nav emociju, basketbolu spēlēt augstākajā līmenī nav jēgas. Ceturtdaļfināla pāri bija saldais ēdiens, ko basketbols bija pelnījis," sarunā ar Dienu saka Latvijas basketbola līgu direktors Salvis Mētra.
Pagājušajā nedēļas nogalē tika aizvadītas pusfināla sēriju pirmās spēles. Latvijas vicečempioni Ventspils neatļāvās vaļības un ar 86:66 apspēlēja Māra Gulbja trenēto RSU/VEF Rīga, kas ir vēsturē pirmā Nacionālās līgas vienība kausa pusfinālā. Savukārt zeļļu un valmieriešu cīņā varēja vērot aizraujošu, ātru un emocionālu basketbolu visu 40 minūšu garumā. Divarpus minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija 85:82 valmieriešu labā, bet atlikušajā laikā viesi bija pārāki ar 12:0, kas mačā kopā deva 97:82 un nopietnas pretenzijas uz vietu finālā. "37 ar pusi minūtes jutu milzīgu spriedzi, nebija iespējams prognozēt, kurš maču beigs ar mazāku mīnusu, bet varbūt pat būs neizšķirts. Tomēr pēdējās divās ar pusi minūtēs zeļļi izdarīja visu, lai šādu mīnusu radītu. Šis bija tikai pirmais puslaiks, un tiešām neticu, ka sērija beigsies divarpus minūtēs. Cerēsim, ka zeļļi parādīs spēku, kaut valmierieši, īpaši mājās, šosezon ļoti labi spēlē," secina Salvis Mētra.
Abas pusfināla atbildes spēles notiks 31. janvārī Valmierā un Ventspilī, bet kausa finālspēle gaidāma 21. februārī.

