Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes turnīru noslēdz ar uzvaru pār Ķīnu

Latvijas dāmu basketbola izlase, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Čehijas pilsētā Karlovi Vari notiekošā pārbaudes turnīra noslēdzošajā spēlē svētdien ar 81:68 (20:15, 18:18, 19:13, 24:22) pieveica Ķīnas valstsvienību. Vēl četras ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām ķīnietes pietuvojās Latvijai līdz 42:44, tomēr ceturtdaļas izskaņā Latvija jau bija vadībā ar 57:46, un ceturtajā ceturtdaļā noveda dueli līdz uzvarai.

Latvijas izlasē piecas basketbolistes guva vismaz desmit punktus - 14 punktus iemeta Aija Putniņa, ar 13 punktiem izcēlās pieredzējusī Gunta Baško-Melnbārde, 12 punktus guva Anete Šteinberga, bet attiecīgi 11 un desmit punkti bija Kitijai Laksai un Kristīnei Vītolai.

Tikmēr Ķīnas izlasē ar 15 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Šuana Džao.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Mārtiņa Zībarta trenētā Latvijas izlase turnīru piektdien sāka ar 69:65 uzvarot Čehiju, mača gaitā atspēlējot 16 punktu deficītu, bet sestdien ar 61:69 zaudēja Serbijas valstsvienībai.

Līdz ar to jau pēc otrās kārtas četru komandu turnīrā triumfu bija garantējusi pašreizējā Eiropas čempione Serbijas izlase, bet Latvijas izlase noslēgumā guva otro vietu.

Ķīnas izlase vispirms ar 66:71 zaudēja Serbijai, bet sestdien ar 73:72 pārspēja Čehijas izlasi.

Latvijas sieviešu basketbola izlasē pirms šī turnīra palika vien 13 kandidātes, vairākām spēlētājām no sastāva izkrītot traumu dēļ.

Latvijas izlase turnīrā Karlovi Vari spēlēja ceturto reizi. Debijā 2011.gadā Latvija ierindojās trešajā vietā, bet 2013. un 2015.gadā tika gūtas otrās vietas, tāpat kā šogad.