Latvijas U-19 basketbola izlase uzvar pasaules čempionāta pirmajā spēlē

Latvijas U-19 basketbola valstsvienība ceturtdien Valmierā sekmīgi sākusi pasaules čempionātu, B apakšgrupas pirmās kārtas spēlē ar 85:67 (42:33) pieveicot Taivānas izlasi. Piektdien Latvijas jaunie basketbolisti tiksies ar Austrālijas un sestdien – ar Argentīnas vienaudžiem. Šo komandu savstarpējā spēlē ar 73:49 ievērojami pārāki bija austrālieši.

Jansons uzsver pārāk neierasto mitro klimatu Valmieras arēnā

Jau ar pirmajām minūtēm laukuma saimnieki uzņēmās vadību un pilnībā dominēja cīņā pie groziem. Taču pārāk lielais kļūdu skaits, daudzie neprecīzie soda metieni un taivāniešu centība aizsardzība neļāva pārsvaru būtiski palielināt un desmit punktu starpību līdz lielajam pārtraukumam tā arī nesanāca iegūt.

Tas izdevās tikai pēc lielā pārtraukuma, kad, atbrīvojušies no starta stresa, Latvijas jaunie basketbolisti ātri izkaroja 20 punktu pārsvaru. Turpinājumā viņu uzvara šaubas neizraisīja.

Jānis Timma Latvijas komandas labā guva 23 punktus, Dāvis Bertāns 13 un Kaspars Vecvagars 10 punktus.

Citi pirmās dienas spēļu rezultāti. A grupa: Polija – Tunisija 85:57, Krievija – Brazīlija 81:78. C grupa: Dienvidkoreja – Kanāda 93:109, Horvātija – Lietuva 88:75. D grupa: Ķīna – Serbija 73:78, ASV – Ēģipte 115:60.