Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

LBL: VEF/Rīga uzvar Liepājā, Jēkabpils negaidīti paklūp pret pastarīšiem

Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta trešdienas centrālajā mačā valsts vicečempioni _VEF Rīga _ar rezultātu 95:87 (25:21, 17:20, 25:21, 28:25) izbraukumā pārspēja Liepāja/Triobet komandu, bet valsts trešais spēcīgākais klubs Jēkabpils ar 63:83 (19:14, 13:19, 9:28, 22:22) savā laukumā negaidīti zaudēja Saldus vienībai.

Spēle Liepājā lielākoties ritēja ar nelielu Rīgas komandas pārsvaru, tomēr tās pozīcijas ne uz brīdi nebija drošas. Viesi ļoti veiksmīgi aizvadīja ceturtās ceturtdaļas sākumu un tika pie 16 punktu pārsvara, kas arī izrādījās izšķirošs. Pusotru minūti pirms mača beigām liepājnieki pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam, tomēr VEF Rīga uzvaru nosargāja.Attiecīgi 18 un 16 punktus rīdzinieku labā guva Mārtiņš Mejeris un senegālietis Bamba Fals, bet liepājnieku sastāvā ar attiecīgi 18 un 16 punktiem izcēlās lietuvietis Edgars Zeļonis un Mareks Jurevičus.Tikmēr Jēkabpilī pirmajā ceturtdaļā iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, bet pēc pirmā puslaika vadībā ar viena punkta pārsvaru atradās jau viesi. Trešajā ceturtdaļā mājinieki spēja gūt vien deviņus punktus, kas Saldus komandai ļāva izveidot 20 punktu pārsvaru. Noslēdzošajās desmit minūtēs viesi savas pozīcijas pārliecinoši nosargāja.Amerikānis Prestons Medlins uzvarētāju labā guva 21 punktu, bet par punktu mazāk iekrāja Mārtiņš Šteinbergs. Tikmēr Jēkabpils komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Pāvels Veselovs.Jēkabpilieši līdz ar to piedzīvojuši trešo zaudējumu pēc kārtas, bet Saldus pārtraukusi piecu neveiksmju sēriju.Citviet trešdien _Barons/LDz savā laukumā ar rezultātu 90:77 (24:16, 22:20, 24:20, 20:21) pārspēja Valmieras_ basketbolistus un svinēja trešo uzvaru pēc kārtas.Ukrainis Dmitro Gļebovs uzvarētāju labā guva 21 punktu, bet par punktu mazāk iekrāja horvāts Mateo Kedžo. Tikmēr Valmieras rezultatīvākais spēlētājs ar 24 punktiem bija amerikānis Džastins Hērts.Vēl trešdien pirmo uzvaru trīs spēlēs izcīnīja Jūrmala/Fēnikss, kas savu skatītāju priekšā ar 79:74 (16:21, 22:10, 19:14, 22:29) pārspēja Jelgavu.Attiecīgi 14 un 13 punktus uzvarētāju labā guva Roberts Mednis un Mārtiņš Laksa, kura kontā arī 11 atlēkušās bumbas, bet jelgavnieku labā 14 punktus guva Dāvis Geks. Lietuviešu leģionārs Deniss Krestiņins tikmēr tika pie 12 punktiem un desmit bumbām zem groziem.Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir desmit uzvaras 11 spēlēs, bet tai ar 15 panākumiem 19 mačos seko Liepājas basketbolisti. Jūrmalnieki ar 14 uzvarām 19 cīņās ir trešie, VEF Rīga ar pieciem panākumiem septiņās spēlēs ir tikai ceturtā, bet attiecīgi 11 un desmit panākumi 20 cīņās ir Barons/LDz un Jēkabpils basketbolistiem.Jelgava ar astoņām uzvarām 20 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir seši panākumi 20 spēlēs. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi piecas un trīs uzvaras.