Tāpat kā citās sfērās, arī basketbolā vieniem klubiem situācija ir labāka nekā citiem, un daļa maksājumu ir iekavējušies, stāstīja Janševics. "Taču situācija kopumā nemaz nav tik melna. Ir tikai atsevišķas kavēšanās," viņš piebilda, norādot, ka LBL ir jāpārcieš pašreizējā situācija.
""ASK Rīgai" galu sludināja jau pirms gadu mijas, bet tagad ir marts, un komanda joprojām spēlē", klāstīja LBL direktors. Viņš sagaida, ka LBL čempiona noteikšanā izšķirošais būs sportiskais faktors, lai gan vismaz teorētiski nevarot izslēgt iespēju, ka ne visi sezonu sākušie klubi to arī pabeigs. Labākā situācijā ir tie klubi, kas jau pirms sezonas sākuma apjauta jaunās ekonomiskās realitātes un laikus bija gatavi situācijas izmaiņām, atzina Janševics.
Taču ne jau tikai Latvijas basketbolā ir finanšu problēmas, atgādināja Janševics. Maskavas CSKA sieviešu basketbola komanda sezonas vidū uz brīdi izstājās no Eirolīgas, bet Lietuvā Kauņas "Žalgiris" nonāca finansiāli neapskaužamā situācijā un zaudēja visus viesspēlētājus. Ja Latvijā problēmas ir dažus gadus veciem klubiem, tad Lietuvā sašūpojās valsts leģenda un lepnums, sprieda LBL direktors.
Var izveidoties situācija, ka kāds no LBL vai Baltijas Basketbola līgas (BBL) klubiem nākamgad šajā līmenī vairs nespēlēs, taču tas vēl nenozīmē šī kluba bojāeju, paskaidroja Janševics. Klubi iemācīšoties vairāk taupīt gan uz spēlētāju, gan citu izdevumu rēķina. Klubiem arī būs iespēja racionālāk izsvērt, kādos turnīros spēlēt.
Daļa LBL klubu vēl nav pilnībā norēķinājušies par dalību turnīrā un spēlētāju licencēm, lai gan maksājumi bija jāveic jau pagājušā gada decembrī.