Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Maiami Heat uzvar izšķirošajā finālspēlē un otro gadu pēc kārtas triumfē NBA čempionātā

Otro Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) čempionu titulu pēc kārtas un trešo komandas vēsturē piektdien izcīnīja Maiami Heat basketbolisti, kuri izšķirošajā, septītajā, finālspēlē savā laukumā ar 95:88 pārspēja Sanantonio Spurs. Lai gan trīs reizes atradās iedzinējos, Heat prata finālsērijā triumfēt ar 4:3. Izšķirošajā mačā 37 punktus guva_ Heat _līderis Lebrons Džeimss, kuru arī otro sezonu pēc kārtas atzina par finālsērijas MVP jeb vērtīgāko basketbolistu.

Pirmajā puslaikā neviena no vienībām nespēja dominēt un iegūt lielāku pārsvaru kā 3-5 punkti. Sekmīgāk realizējot tālmetienus, Maiami prata spēles pirmo pusi noslēgt savā labā ar 46:44. Trešajā ceturtdaļā vadībā pabija te viena, te otra komanda, bet pēdējās sekundēs Mario Čalmersa trīspunktnieks viena punkta pārsvaru (72:71) pirms izšķirošās ceturtdaļas nodrošināja mājiniekiem Heat.

Pēdējās 12 minūtēs, punktus pamatā gūstot tikai līderiem, pretinieki turpināja spēlēt ļoti ātru basketbolu, kas nedaudz sekmīgāk padevās Maiami. Pēdējā minūtē Spurs veterāns Tims Dankans nerealizēja salīdzinoši vienkāršu metienu, bet Manu Džinobili atdeva bumbu pretiniekiem..  Lebrons Džeimss paveica pārējo darbiņu un Heat triumfēja mačā ar 95:88, nodrošinot otro titulu pēc kārtas.

Džeimsa 37 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām ar 23 punktiem pievienojās Dveins Veids, bet 18 punkti (seši precīzi tālmetieni!) Šeinam Batjē. Spurs labā kārtējo reizi teicams bija komandas veterāns un simbols Tims Dankans (24 punkti, 12 atlēkušās), bet 19+16 jaunajam talantam Kavi Leonardam.

Regulārā turnīra labākajai komandai (66-16) Heat tas bija trešais tituls komandas vēsturē (2006, 2012, 2013) un tikai divi komandas spēlētāji piedalījušies visos - Dveins Veids un Judonis Haslems. Virkne basketbolistu ar Džeimsu un Krisu Bošu priekšgalā tika pie otrā titula.

Spurs, kuru kontā līdz šim bija četri tituli (1999, 2003, 2005, 2007), trīs reizes nespēja nosargāt pārsvaru (1:0, 2:1, 3:2) finālsērijā un pirmo reizi pēc iekļūšanas tajā zaudēja. Neizdevās lauzt arī kādu 35 gadus vecu rekordu - kopš 1978.gada nevienai komandai nav izdevies viesos uzvarēt NBA fināla 7.spēlē.