"Tas nav normāli. Paskatieties, tā pati Ungārija divu gadu laikā piešķīrusi pases četrām spēlētājām! Eiropas basketbols no tā cietīs, jo jaunās vietējās spēlētājas zaudē iespēju attīstīties," pārliecināta ir Latvijas izlases līdere Elīna Babkina.
FIBA noteikumos paredzētu iespēju sastāvā iekļaut vienu naturalizēto spēlētāju bez Latvijas Eiropas čempionātā nav izmantojušas tikai Beļģija, Itālija, Serbija un Slovākija, turklāt pārsvarā konkurenšu spēle tiek veidota tieši ap ārzemniecēm. Ne jau velti spēlēs pret Latviju rezultatīvākās bija Prinsa, kuru velti pēc spēles intervēt krievu valodā, un Robinsone.
Priecē, ka Latvijas komandā attieksme pret šādu papildspēku piesaistīšanu ir noraidoša. "Uzskatu, ka jāļauj spēlēt tām, kuras ir dzimušas un augušas attiecīgā valstī, nevis jāpiesaista no malas," Aija Putniņa uzsvēra. Eiropas čempionāts tomēr ir sacensības starp valstīm, ne klubiem, kuros brīžiem velti meklēt komandas pārstāvētās valsts basketbolistes. "
"Paskatieties uz Krieviju — tāda liela valsts. Vai tad tiešām tur trūkst pienācīga līmeņa vietējo spēlētāju? Man tiešām ir prieks, ka Latvijas izlasē nav nevienas naturalizētas spēlētājas, un es ceru, ka nekad arī nebūs," Elīna Babkina ir neizpratnē par atsevišķu valstu politiku, dodot pases spēlētājām, kuras šajā valstī nav pat spēlējušas. Tiesa, vēl šogad vairākas sezonas TTT Rīga pārstāvējusī Sidnija Kārtere izteica gatavību kļūt par Latvijas pilsoni, lai aizstāvētu sarkanbaltsarkanās krāsas, taču līdz rīcībai šī iniciatīva pagaidām vēl nav nonākusi. "Ja nav iespēju izvairīties, un jāņem tā amerikāniete valstsvienībā, tad ir jāpiesaista WNBA līmeņa zvaigzne. Būtu bērnišķīgi un muļķīgi piesaistīt spēlētāju, kura nav galvas tiesu pārāka par mūsējām," ir pārliecināta Babkina.
Dāvis