Rīgā +23 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

VEF Rīga Eiropas kausa izcīņu sāk ar uzvaru pār PAOK basketbolistiem

VEF Rīga basketbolisti ar panākumu sākuši ULEB Eiropas kausa izcīņu. B grupas pirmās kārtas spēlē otrdien Arēnā Rīga viņi ar 80:74 (45:44) pārspēja Grieķijas klubu Saloniku PAOK. Nākamo Eiropas kausa izcīņas spēli vefieši aizvadīs 22.novembrī viesos pret Maskavas apgbala Himki.
Cīņas sākums aizritēja gluži līdzīgā cīņā. Pagājušās sezonas Grieķijas trešais labākais klubs diezgan ātri likvidēja rīdzinieku pirmo izrāvienu (5:0) un pirmās ceturtdaļas vidū paši pārņēma vadību. Perija caurgājiens un divi punkti pēdējā sekundē panāca likumsakarīgo 23:23 rezultātu.

Arī spēles otrajā posmā nevienai komandai vērā ņemamu pārsvaru sasniegt neizdevās. Lielāko starpību mājinieki sasniedza pēc Bertāna precīzā trīspunktnieka un Simsa raidījuma no groza apakšas - 44:38. Pirmā puslaika izskaņu veiksmīgāk gan aizvadīja viesi.

Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma vefieši, manāmi uzlaboja sniegumu aizsardzībā un, dažu minūšu laikā nospēlējot 10:2, panāca tobrīd lielāko pārsvaru spēlē - 61:53. Mača pēdējā posmā starpība turējās 4 - 6 punktu robežās, līdz Miledžs ar trīspunktu gājienu divas minūtes līdz pamatalaika beigām to palielināja līdz 76:66.

Atlikušajā laikā reālas iespējas atspēlēties PAOK komandai vairs netika dotas.

Kortnijs Simss uzvarētāju labā guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, Kērtisam Miledžam 18 punktu.

Otrajā B grupas pirmās kārtas spēlē otrdien vakarā franču klubs Cholet Basket savā laukumā zaudēja Himki basketbolistiem 63:75 (34:35). Pēc divu apļu izspēles nākamajā kārtā iekļūs divas labākās vienības.

(papildināta pēdējā rindkopa)

ULEB Eiropas kauss

VEF Rīga - PAOK 80:74 (23:23, 45:44, 65:57)
VEF Rīga: Perijs 6, Valters 2, Janičenoks 5, Bērziņš 5, Kavaļausks 11, Miledžs 18, Simss 19 (11 atl.b.), Bertāns 14

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.