Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

VEF Rīga uzvar Ventspils basketbolistus LBL pirmajā finālspēlē

Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pirmajā spēlē VEF Rīga viesos ar 79:70 (36:28) uzvarēja basketbola klubu Ventspils. Otrais mačs paredzēts trešdien, sērija ritēs līdz četrām uzvarām.Pirmā ceturtdaļa aizritēja fināla cienīgi – sešas reizes rezultāts bija neizšķirts un nieka četri punkti bija lielākais kādas komandas pārsvars (7:3 viesu labā).

Toties cīņas otro posmu krietni veiksmīgāk iesāka rīdzinieki, kuri guva septiņus punktus pēc kārtas un drīz pēc tam sasniedza arī desmit punktu starpību (29:19). Vienubrīd ventspilnieki to samazināja līdz četriem punktiem, taču pirmā puslaika izskaņā precīzāki atkal bija viesi.Spēles otrā daļa sākās ar mājinieku ofensīvu, un trešās ceturtdaļas vidū no VEF Rīga pārsvara vairs nekas daudz nebija palicis (38:36). Turpinājumā rīdzinieki saglabāja dažu punktu pārsvaru, līdz vienubrīd tas saruka līdz minimumam. Tomēr BK Ventspils spēlētājus svarīgos brīžos pievīla precizitāte soda metienos, un priekšpēdējā minūtē vefieši iekrāja izšķirošo pārsvaru (77:68).Otrdien paredzēta pirmā spēle sērijā par trešo vietu Liepājas lauvas – Barons/O!Karte.