Rīgā +5 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Ventspils FIBA Izaicinājuma kausa Last 16 sāk ar zaudējumu

FIBA Izaicinājuma kausa Last 16 ar zaudējumu I grupā sācis basketbola klubs Ventspils, kuri Vācijas pilsētā Oldenburgā ar 69:77 atzina grupas favorītes_ Ewe Baskets _pārākumu.

Kā ziņots iepriekš, Ewe Baskets TOP16 iekļuva ar pārliecinošu sniegumu, pirmajā kārtā izcīnot uzvaras visās sešās spēlēs, kamēr ventspilniekiem četras uzvaras un divi zaudējumi.

Arī šo spēli mājinieki iesāka ļoti labi, jau pašā mača sākumā veicot 7:0 izrāvienu, bet pēc neilga brīža bija vadībā ar 13:4. Līdz ceturtdaļas beigām Ventspils pārsvaru nedaudz sadeldēja, noslēdzot ceturtdaļu iedzinējos ar 11:16. Lai gan otrajā ceturtdaļā Ewe Baskets spēja atrauties līdz 30:20, līdz puslaika beigām Ventspils izrādīja lielāku pretestību kā pirmajā ceturksnī. Pārtraukumā viesi devās iedzinējos vairs tikai ar trīs punktiem – 27:30.

Pēc pārtraukuma Artūra Bērziņa precīzais trīs punktu metiens ļāva ventspilniekiem pirmo reizi spēlē pietuvoties līdz divu punktu deficītam 30:32. Tas gan neko daudz nedeva, jo Vācijas klubs sāka sekmīgi uzbrukt pretinieku grozam, atjaunojot ievērojamu vadību ar 61:39. Pēdējās desmit minūtes Gundara Vētras trenētajai Ventspils vienībai nācās uzsākt ar 19 punktu deficītu 42:61. Pēdējā ceturtdaļā Ventspils spēja saņemties, samazinot starpību līdz astoņiem punktiem, tomēr līdz galam spēli sev labvēlīgi nospēlēt nespēja. Ventspils atzina Ewe Baskets pārākumu ar 69:77.

Ventspilniekus no zaudējuma neglāba pat Mārtiņa Meiera 23 gūtie punkti. Savukārt Oldenburgas Ewe Baskets rindās labu spēli aizvadīja Ronijs Burels, kuram 20 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Otrā I grupas spēlē Francijas Roanne Basket viesos ar 68:61 pārspēja Holandes ZZ Laiden vienību.

Ewe Baskets – BK Ventspils 69:77 (16:11; 14:16; 31:16; 16:27)

BK Ventspils: Meiers 23, Jangs 16, Diane 13, Grejs 5, Abernetijs 3, Bērziņš 3, Strēlnieks 3, Laksa 2, Zaķis 1, Vilards.